Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Operacja wzroku
Kategoria: Inne   Sobota, 02 marzec 2019 01:55 Napisał

Operacja wzroku

Laserowa operacja wzroku to coraz chętniej podejmowany zabieg, zwłaszcza przez tych pacjentów, których wada wzroku jest na tyle duża, że częściowo uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

Jak to działa?

Choć możemy czuć obawy bezpośrednio przed samym zabiegiem, to są one zupełnie zbędne. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Powikłania pojawiają się jedynie w 0,3% przypadków. Sam zabieg jest zupełnie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Dobrą informacją jest to, że nie musimy specjalnie przygotowywać się do samego zabiegu. Wystarczy, że na dwadzieścia cztery godziny przed korekcją nie będziemy stosować makijażu oraz żadnych kosmetyków, które zawierają alkohol. Tego nie wolno nam też pić w dniu zabiegu, podobnie jak kawy.
Kiedy już dotrzemy do kliniki, to zostaniemy poproszeni o położenie się na specjalnym łóżku pod urządzeniem laserowym. Potem osoba przeprowadzająca zabieg wpuści nam kroplę do oczu, które w praktyce są znieczuleniem. Potem pielęgniarka zdezynfekuje okolice oczu i założy na twarz jałową chustę ze specjalnym otworem na oko. Na operowane oko lekarz założy metalową rozwórkę, która zabezpieczy oko przed naturalnym odruchem mrugania w czasie zabiegu. Kiedy wszystko już będzie gotowe, to lekarz przystąpi do procedury separacji płatka nabłonka rogówki. Możemy w tej chwili stracić na chwilę widzenie, a po jego odzyskaniu mieć nieco rozmyty obraz. Ostatecznie skoncentrować się musimy na światełku lasera, który oznacza właściwe rozpoczęcie procedury. Sam zabieg potraw tutaj dosłownie kilkanaście sekund. Sam laser wyposażony jest w system eye-trackingu. Dzięki temu, jeśli ruszymy okiem, to laser zatrzyma się dla naszego bezpieczeństwa. Co ciekawsze jest on szybszy niż samo ludzkie oko.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zostaniemy odprowadzeni do pokoju, gdzie pielęgniarka zapoda nam odpowiednie leki w postaci kropli do oczu. Spędzimy tam ledwie trzydzieści minut. Potem możemy udać się do domu, chyba że lekarz uzna, że warto nas jeszcze raz zbadać. Otrzymamy wypis z kliniki i zwolnienie lekarskie na dwa tygodnie. Dostaniemy także listę leków, które są niezbędne do prawidłowej rehabilitacji oka. Przez następne kilka dni musimy chronić nasze oczy, zwłaszcza przed działaniem promieni UVA i UVB. Należy się bezwzględnie zaopatrzyć w okulary przeciwsłoneczne, bez których nie wolno nam wychodzić z domu. Zrezygnujemy też z aktywności w zakresie pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy nawet czytania. Przed dłuższy czas unikajmy także miejsc, gdzie może dojść do zakażenia oka. Chodzi na przykład o kąpiele w wolnostojących zbiornikach wodnych takich jak jeziora czy nawet w morzu oraz na basenowym kąpielisku. Nie wolno nam także pocierać oka i w żaden sposób narazić go na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek niepokojące sygnały, to należy natychmiast zgłosić się do kliniki. I tak będziemy zmuszeni się tam pojawić zresztą na wizycie kontrolnej. Po kilku tygodniach po wadach wzroku nie będzie już śladu i będziemy mogli cieszyć się ostrym i dobrym polem widzenia.

Sprawdź na: https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)