Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Rodzaje i przeznaczenie hal stalowych
Kategoria: Inne   Piątek, 26 kwiecień 2019 05:41 Napisał

Rodzaje i przeznaczenie hal stalowych

Konstrukcje stalowe znane są z wielu zalet. Są tanie, szybkie w budowie i można je łatwo rozbudować lub zdemontować. Nie mówi się jednak za wiele o przeznaczeniu hal stalowych. A są to przecież obiekty niezwykle funkcjonalne! Nie wierzysz? Przeczytaj więc ten artykuł.

Nie tylko przemysł

Nie od dziś wiadomo, że przemysł i hale (każdego rodzaju) są nierozłącznym połączeniem. W końcu w halach zachodzą wszystkie główne procesy przemysłu: produkcja, magazynowanie, dystrybucja.

To zatem naturalne, że podstawowe przeznaczenie hal stalowych wiąże się właśnie z przemysłem. Obiekty stalowe wykorzystywane są jako hale produkcyjne i magazyny. Znajdują też swoje zastosowanie w logistyce.

Prawdopodobnie na tych funkcjach kończą się twoje skojarzenia z halami. Jednak budynki stalowe spełniają się nie tylko w przemyśle. Znajdują swoje zastosowanie w kilku innych dziedzinach i branżach, chociaż oczywiście wymagają odpowiedniego zagospodarowania.

Przeznaczenie hal stalowych w rolnictwie

To kolejne najpowszechniejsze wykorzystanie obiektów ze stali. Na Zachodzie i w Skandynawii już od dawna wykorzystywano budynki stalowe w rolnictwie, adaptując je do różnych celów. To rozwiązanie powoli zaczyna docierać do Polski i prawdopodobnie wkrótce wyprze murowane obiekty rolnicze.

Przeznaczenie hal stalowych w rolnictwie dotyczy przede wszystkim budynków hodowlanych. Rolnicy chętnie wykorzystują budynki ze stali do hodowli bydła i drobiu. Często aranżuje się je też w funkcji kurników.

Ponadto hale ze stali spełniają się bardzo dobrze jako magazyny na płody rolne. Przechowywanie ich w sezonie zbiorów potrafi być problematyczne, ale z dostosowaną halą to już przeszłość. Dodatkowo można ten sam budynek przeznaczyć jednocześnie na magazyn maszyn rolniczych.

Czasami hale ze stali pełnią też funkcję warsztatu.

Przeznaczenie hal stalowych w handlu

Coraz częściej można zauważyć budynki ze stali zaadaptowane do szeroko rozumianego handlu.

Szybkie w budowie i bardziej innowacyjne obiekty stalowe mogą pełnić funkcję hal targowych. Wymaga to stworzenia odpowiedniego projektu. Warto w tym momencie zaznaczyć, że konstrukcje stalowe nie muszą przypominać bezkształtnego magazynu. To powoli staje się przeszłością.

Hale stalowe znajdują swoje zastosowanie także jako pawilony ekspozycyjne i handlowe. W Polsce często stają na miejscu dawniejszych ryneczków.

Rozrywka

Przeznaczenie hal stalowych w rozrywce? Wbrew pozorom to nic nadzwyczajnego. Hale ze stali bardzo dobrze spełniają się w roli hal widowiskowych, np. do organizacji koncertów lub gal. To też odpowiednia przestrzeń do adaptacji na hale sportowe.

Przeznaczenie hal stalowych jest tak naprawdę bardzo szerokie. Rynek udowadnia, że ograniczeniem może być tylko wyobraźnia. Budynki ze stali stają już nawet jako obiekty gastronomiczne.

Commercecon - Generalny wykonawca hal

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Rodzaje i przeznaczenie hal stalowych