Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ile kosztuje przerobienie roweru na elektryczny? Zestawy ZibiBike do samodzielnej konwersji!
Kategoria: Inne   Sobota, 13 kwiecień 2019 20:51 Napisał

Ile kosztuje przerobienie roweru na elektryczny? Zestawy ZibiBike do samodzielnej konwersji!

Rower ze wspomaganiem elektrycznym to świetne rozwiązanie w każdych warunkach, szczególnie w miastach i wsiach. Ich popularność rośnie w oczach – nic dziwnego, za takim rozwiązaniem stoi szereg zalet dla większości użytkowników. Jak się okazuje, kupno fabrycznie nowego roweru elektrycznego to nie jedyny wariant. Istnieje również opcja przerobienia roweru na elektryczny w warunkach domowych, z wykorzystaniem gotowych zestawów firmy ZibiBike. Ile kosztuje konwersja roweru na elektryczny? Zerkamy do oferty polskiego producenta w poszukiwaniu odpowiedzi – zapraszamy!

Cena zestawu elektrycznego do roweru – co zawiera?

W zależności od rodzaju napędu elektrycznego do roweru, zestaw może nas kosztować od 2 do 3 tysięcy złotych. Oczywiście cena ta nie uwzględnia kupna roweru – zakładamy, że przed konwersją każdy posiada już rower tradycyjny. Do jazdy miejskiej firma ZibiBike przygotowała dwa zestawy z napędem na przednie koło oraz dwa zestawy z napędem na tylne koło.

Wszystkie zestawy elektryczne do roweru zawierają: silnik elektryczny do roweru o mocy 250W, baterię typu bidon (zasięg do 60 km) lub baterię bagażnikową (zasięg do 120 km), a także jeden lub dwa przewody do połączenia tych dwóch podzespołów. Jeśli chcemy ograniczyć montaż do minimum, ZibiBike oferuje gotowe koła, w których silnik jest już zapleciony w piastę. Kosz takiego elementu to 180 zł. Producent zrezygnował z tradycyjnych wyświetlaczy, często dołączanych przy konwersji rowerów na elektryczne. Zastąpiono je aplikacją na smartfony, obsługiwaną przez systemy Android i iOS – dostęp do aplikacji jest bezpłatny (można z jej pomocą monitorować podstawowe parametry jazdy oraz stan napędu elektrycznego do roweru).

Fot. Zdjęcie przerobionego roweru z zestawem ZibiBike

Cena zestawu elektrycznego do roweru – montaż?

Ile kosztuje sam montaż? Zestawy firmy ZibiBike zostały opracowane w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł je wykorzystać samodzielnie. Nie są do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia, nie trzeba także korzystać z usług wyspecjalizowanych firm czy serwisów rowerowych. Zestaw do konwersji roweru na elektryczny od posiada intuicyjny manual „krok po kroku”, gdzie w sposób graficzny przedstawione są wszystkie etapy montażu. Można zatem założyć, że proces konwersji roweru na elektryczny nic nie kosztuje (oczywiście oprócz wolnego czasu, który ciężko odpowiednio wycenić).

Zobacz również inną kalkulacje odnośnie ile kosztuje przerobienie roweru:
https://zibibike.pl/blog/ile-kosztuje-przerobienie-roweru-na-elektryczny-n10

Cena zestawy elektrycznego do roweru – eksploatacja?

W trakcie użytkowania, rower wspomagany elektrycznie jest niedrogi w utrzymaniu. Silniki są mocno niezawodne i jeśli tylko rower użytkowany jest zgodnie z przeznaczeniem, służą na lata. Podobnie rzecz się ma z przewodem – jego trwałość w dużej mierze zależy od prawidłowego poprowadzenia. Co do baterii do roweru elektrycznego – wytrzymuje ona ponad 500 cykli ładowania, a jej żywotność w pełni zależy od tego jak intensywnie korzystamy z roweru. Dla przykładu: cena baterii typu bidon o mocy 6,4 Ah i zasięgu do 80 km to 1 100 zł. Czas pełnego ładowania to około 3 godzin. Warto dodać, że baterie posiadają zabezpieczenia antykradzieżowe. Zatem w trakcie użytkowania koszta związane z rowerem wspomaganym elektrycznie to tak naprawdę koszt prądu jaki zużyjemy na ładowanie baterii.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Ile kosztuje przerobienie roweru na elektryczny? Zestawy ZibiBike do samodzielnej konwersji!