Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Konto przez Internet, czyli obsługa rachunku bankowego bez wychodzenia z domu!
Kategoria: Inne   Niedziela, 14 kwiecień 2019 12:04 Napisał

Konto przez Internet, czyli obsługa rachunku bankowego bez wychodzenia z domu!

Według danych udostępnionych przez PRNews, na koniec III kwartału 2017 roku umowę po-zwalającą na korzystanie z kanałów bankowości elektronicznej miało aż 34,6 mln klientów banków. Aktywnie korzystało z niego 17 mln Polaków, czyli aż o milion więcej niż w poprzed-nim kwartale!

Przyczyną dynamicznego wzrostu ubankowienia Polaków jest nie tylko naturalne przesunięcie demograficzne, ale również… rozwój nowoczesnych technologii i Internetu. Dzięki powszechnemu dostępowi do Sieci, konto w banku mogą założyć mieszkańcy wsi, osoby niepełnosprawne oraz wszystkie inne, które z różnych powodów nie są w stanie dotrzeć do oddziału.

 

Konto przez Internet wygoda i niezależność

Jedną z głównych zalet korzystania z konta przez Internet jest możliwość wykonywania transakcji w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki wygodnej platformie bankowości internetowej, zrobisz przelew, założysz lokatę lub złożysz wniosek o kredyt nawet w środku nocy, przebywając w innym kraju lub na innym kontynencie. Będziesz mógł także w ekspresowym tempie zapłacić za zakupy online, opłacić bilet na samolot czy zasilić konto dziecka, przebywającego na wakacyjnym wyjeździe.

 

Jak wybrać najlepsze konto przez Internet?

Zanim wybierzesz konto z obsługą internetową, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • koszty. Podstawową zaletą kont internetowych są niższe w stosunku do tradycyjnych rachunków opłaty. Dobre konto online powinno być więc jak najtańsze. Zanim podpiszesz umowę z bankiem, sprawdź, ile zapłacisz za prowadzenie ROR-u, przelewy, wydanie i obsługę karty debetowej, wypłaty z bankomatów i polecenia przelewu. Zwróć także uwagę na koszty niestandardowych operacji, z których regularnie korzystasz. Mogą to być np. przelewy SEPA, wypłaty z bankomatów za granicą czy transfery środków na numer telefonu;
  • funkcjonalność systemu bankowości elektronicznej. Aby bankowanie przez Internet było nie tylko wygodne, ale również przyjemne, bankowa platforma internetowa powinna być maksymalnie przyjazna użytkownikom. Co to oznacza w praktyce? Przyjazna użytkownikom platforma to platforma o intuicyjnej, przejrzystej strukturze, posiadająca dobrze wyeksponowane menu i przyciski służące konkretnym operacjom. Jeśli po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej nie masz pojęcia, jak wykonać przelew, założyć lokatę czy konto oszczędnościowe — to zdecydowanie kiepski znak;
  • łatwość założenia. Konto przez Internet, przynajmniej w założeniu, powinno wspierać oszczędzanie – pieniędzy i czasu. Dobry rachunek online założysz w ciągu kilku minut, bez konieczności wizyty w oddziale. Gotową do podpisania umowę oraz kartę do konta dostarczy Ci kurier;
  • dodatkowe profity. Dobre konto osobiste powinno dziś służyć nie tylko do gromadzenia pieniędzy i wykonywania operacji bankowych. Atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe i depozyty? Program lojalnościowy, program poleceń i system cash back? Ubezpieczenie assistance w cenie konta? Współczesny ROR powinien także ułatwiać życie.

 

Ważna aplikacja mobilna

Jeśli jesteś fanem nowoczesnych technologii i korzystasz z usług banku przede wszystkim przez Internet, wybierz konto z wygodną aplikacją mobilną. Dzięki aplikacji jeszcze szybciej, łatwiej i wygodniej wykonasz transakcje, bez konieczności używania komputera. Przelew czynszu w drodze do pracy? Płatność za zakupy podczas przerwy na kawę? A może złożenie wniosku o kredyt gotówkowy podczas wakacyjnego wyjazdu? Dzięki wygodnej aplikacji mobilnej, korzystanie z usług banku będzie łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)alexjones.pl Inne Konto przez Internet, czyli obsługa rachunku bankowego bez wychodzenia z domu!