Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Zalety cięcia wodą
Kategoria: Inne   Niedziela, 21 kwiecień 2019 22:33 Napisał

Zalety cięcia wodą

Cięcie wodą to nowoczesna technika precyzyjnego wycinania dowolnego kształtu w dowolnym materiale. Śmiało może ono być alternatywą dla tradycyjnych wycinarek i frezarek. Z tego powodu warto wspomnieć o zaletach tego rozwiązania.

Ekologiczne podejście do życia
Cięcie wodą jest przyjazne dla środowiska, ponieważ w przeciwieństwie do cięcia z wykorzystaniem plazmy, czy laseru - nie emituje szkodliwych pyłów, dymów i spalin. Przy tej metodzie powstaje bardzo mało odpadu. Są to głównie drobinki ściętego materiału, które zbierają się na dnie zbiornika z wodą. Co ważne - woda znajduje się w obiegu zamkniętym, więc również jest oszczędzana. Warto zauważyć, że cięcie wodą jest bardzo precyzyjne. Poszczególne elementy można wycinać nawet gdy znajdują się w małych odległościach. Dzięki temu minimalizuje się straty materiału.

Krótki okres przygotowania
Proces cięcia wodą przebiega bardzo szybko. Dzięki temu osoby i firmy, które świadczą usługę takiego cięcia mogą wykonywać wiele zleceń w krótkim czasie. Oznacza to, że produkcja może odbywać się w sposób niezwykle wydajny.

Bez konieczności dodatkowych prac
Maszyny do cięcia wodą pozostawiają po sobie gładkie krawędzie. Nie powstają żadne mikropęknięcia. Cięcie wodą nie powoduje ich powstawania, ponieważ nie oddziałuje na obrabiany materiał ani wpływem temperatury (laserowe cięcie) lub nacisków chemicznych (cięcie plazmą). Materiał poddawany obróbce nie odkształca się, nie przebarwia.

Brak wpływów termicznych
Cięcie wodą to metoda cięcia na zimno. Oznacza to, że nie generuje ona ciepła, które mogłoby wpływać na odkształcanie ciętego materiału. Nie ma też możliwości by materiał się przegrzał.

Uniwersalność
Cięcie wodą jest metodą bardzo uniwersalną. Przy wykorzystaniu tej metody można z powodzeniem ciąć wiele materiałów o różnych cechach i właściwościach. Cięcie to odbywa się beziskrowo, więc można bezpiecznie obrabiać nawet materiały łatwopalne.
Przecinać można materiały takie jak – kompozyty, szkło, stal, ceramikę, tworzywa sztuczne, kamień, czy elementy żelbetowe.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Zalety cięcia wodą