Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Kredyt na samochód czy leasing?
Kategoria: Inne   Środa, 19 czerwiec 2019 08:56 Napisał

Kredyt na samochód czy leasing?

Samochód już dawno przestał być dobrem luksusowym. Dzisiaj po polskich drogach jeździ ich ponad 22 miliony. Okazuje się również, że na auta wydajemy coraz więcej. Przeciętna wartość osobowego pojazdu mechanicznego to blisko 60 tysięcy złotych. I chociaż nie każdego stać, by nabywać samochód za gotówkę, to kierowcy decydują się na dodatkowe wsparcie finansowe, by tylko móc cieszyć się komfortowym podróżowaniem.

Samochody Polaków

Polacy nabywają przede wszystkim auta używane, ale w bardzo dobrym stanie. Patrząc na wszystkie kraje Unii Europejskiej, plasujemy się w czołówce, patrząc na jakość pojazdów mechanicznych, jakie poruszają się po krajowych drogach. Mamy coraz większe wymagania odnośnie komfortu codziennej jazdy i jesteśmy skłonni oszczędzać dłużej bądź zawierać umowy kredytowe, by tylko kupować samochody naprawdę dobrej jakości.

Co ciekawe, przeciętny samochód w Polsce ma 17 lat. Warto przy tym zaznaczyć, że każdego roku statystyki odnotowują coraz młodszy, średni wiek aut poruszających się po polskich drogach. Prognozy w tym zakresie są jeszcze lepsze – Polacy wybierają nie tylko coraz lepsze, ale i coraz nowsze auta. Nierzadko nabywają też te prosto z salonu.

Kredyt na samochód

Jedną z najczęściej wykorzystywanych form wsparcia finansowego celem nabycia auta jest kredyt samochodowy. To zobowiązanie celowe, które oferowane jest na korzystnych warunkach. Kredytobiorca wskazuje cel kredytu, bank natomiast finansuje je, nierzadko od razu przekazując środki finansowe sprzedawcy pojazdu mechanicznego. Kredytobiorca zobowiązuje się za to do spłaty comiesięcznych rat.

Warto przy tym zaznaczyć, że kredyt samochodowy dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Auto może pochodzić od firmy bądź prywatnego właściciela. Co więcej, kredyt samochodowy oferowany jest na preferencyjnych warunkach, przede wszystkim patrząc na koszty takiego zobowiązania. Wszystko dlatego, że auto jest dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek utraty stabilności finansowej kredytobiorcy.

Leasing samochodowy

Kolejną formą możliwości nabywania samochodu bez posiadania gotówki jest leasing. Ta opcja jest jednak dostępna jedynie dla firm i to również firma może być sprzedawcą auta. Najczęściej są to dealerzy samochodowi, komisy albo salony. Ogromną zaletą takiego wsparcia jest to, że raty leasingowe mogą być wrzucane w koszty prowadzenia działalności biznesowej. Wadą jest natomiast brak własności auta, jest ono leasingowane aż do czasu spłaty ostatniej raty. Dopiero wtedy firma staje się jego właścicielem.

Podsumowanie

Polacy mogą cieszyć się różnymi możliwościami nabywania pojazdów mechanicznych. Wybór konkretnej formy powinien być jednak zawsze indywidualny. Preferencyjne warunki dla każdego kredytobiorcy czy leasingobiorcy będą inne. Kredyt samochodowy czy leasing, a może wydanie oszczędności i zakup samochodu za gotówkę? Bez względu na rodzaj finansowania sektor motoryzacyjny jest w Polsce w ciągłym rozwoju z i tego należy się cieszyć.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Kredyt na samochód czy leasing?