Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jakie bakterie do kompostownika? Oto produkty, które przyspieszą produkcję nawozu!
Kategoria: Inne   Środa, 19 czerwiec 2019 09:01 Napisał

Jakie bakterie do kompostownika? Oto produkty, które przyspieszą produkcję nawozu!

Kompostowanie to doskonała forma przemiany materii organicznej. W ten sposób można utylizować odpady zielone we własnym zakresie, produkując wartościowy nawóz. Metoda kompostowania jest ceniona i szeroko praktykowana, głównie przez to, że jest ekologiczna. Naturalny proces kompostowania trwa jednak bardzo długo, dlatego warto przyspieszyć go, wykorzystując bakterie do kompostu. Przygotowaliśmy kilka produktów, na które warto zwrócić uwagę na polskim rynku.

Preparat do kompostowania EkoKompost

To sprawdzony i ceniony środek do kompostowania. Producent w 250 gramowym opakowaniu dostarcza nam doskonale dobraną mieszankę – bakterie na kompost to naturalne szczepy, co znacząco zwiększa wydajność samego kompostowania. Bakterie kompostowe EkoKompost nie posiadają żadnych środków sztucznych, są w pełni ekologiczne i zróżnicowane pod kątem mikrobiologicznym.

Jedno opakowanie wystarcza na 3 metry sześcienne kompostu, preparat jest zatem dość wydajny. Jak stosować? Odmierzone według zaleceń producenta miary, rozpuszcza się w letniej wodzie. Następnie bakterie do kompostownika pozostawia się na pewien czas, okresowo mieszając. Tak przygotowany preparat do kompostowania nanosi się następnie przy użyciu konewki – proste i wygodne.

Popularne bakterie i preparaty do kompostowania: https://aktywatory.pl/40-kompostowanie

Trigger-4, preparaty do kompostownika o wysokiej wydajności

Trigger to jeden z najskuteczniejszych bioaktywatorów na naszym rynku. Precyzyjnie wyselekcjonowana grupa bakterii i enzymów skutecznie rozkłada biomasę, która stanowi zielone odpady komunalne. W domu jednorodzinnym najczęściej są to resztki roślinne i zwierzęce, drewno lub papier. Bakterie do kompostu tej firmy świetnie sprawdzają się stosowane zarówno na pryzmy, jak i w workach do kompostowania. Bakterie kompostowe pozwalają na wytworzenie w pełni ekologicznego nawozu w czasie od 1 do 3 miesięcy.

Dla gospodarza, bakterie na kompost Trigger-4 to kilka stuprocentowych zalet. Po pierwsze są to niższe koszta za odpady. Po drugie, bakterie do kompostowania pozwalają na wytworzenie żyznego nawozu, praktycznie za darmo, z niechcianych odpadów. Odpowiednia mieszanka mikrobiologiczna sprawia, że nie musimy martwić się o uciążliwe odory. Opakowanie zawiera 100g biopreparatu i 2 worki do kompostowania.

Biozym Komposter – bakterie do kompostowania o przyspieszonym działaniu

Alternatywą dla Tigger-4 może być koncentrat enzymatyczno-bakteryjny Biozym. Jak dowiadujemy się z Aktywatory.pl, bakterie do kompostu tej marki pozwalają widocznie przyspieszyć procesy rozkładu materii organicznej. Powstały w ten sposób kompost jest wartościowy pod kątem właściwości próchniczych oraz zróżnicowania flory bakteryjnej. Bakterie kompostowe Biozym w opakowaniu 500g często użytkowane są zarówno przez posiadaczy przydomowych ogrodów jak i ogródków działkowych.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Jakie bakterie do kompostownika? Oto produkty, które przyspieszą produkcję nawozu!