Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne O czym należy pamiętać przy kupowaniu ubezpieczenia na wakacje?
Kategoria: Inne   Wtorek, 02 lipiec 2019 10:47 Napisał

O czym należy pamiętać przy kupowaniu ubezpieczenia na wakacje?

Panujesz zagraniczne wakacje, podobnie jak niemal połowa Polaków? Aby uniknąć stresu i konsekwencji ewentualnych nieszczęśliwych zdarzeń, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. O czym należy pamiętać wybierając polisę? Oto pięć cennych wskazówek.

Karta EKUZ może być niewystarczająca

Na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej polscy obywatele mogą korzystać z karty EKUZ. Zapewnia ona możliwość korzystania z publicznej służby zdrowia w kraju pobytu. Warto zatroszczyć się o kartę EKUZ, jednak w wielu przypadkach takie wsparcie jest niewystarczające. Pomoc jest bowiem refundowana przez NFZ wówczas tylko w publicznych placówkach i na zasadach obowiązujących w kraju pobytu. Wiele usług i zabiegów zagranicą może okazać się nierefundowane. Zatem warto korzystać z karty EKUZ, ale jednocześnie uzupełnić ją odpowiednią polisą turystyczną.

Wartość polisy a destynacja

Ubezpieczenie na wakacje zawsze jest polisą o określonej wartości. Pamiętaj, że koszty leczenia w poszczególnych państwach mogą znacząco się różnić, a leczenie specjalistyczne czy transport medyczny do kraju w wydaniu lotniczym to wydatki nierzadko sięgające kilkuset tysięcy złotych. Dlatego Podróżując po Europie zadbaj o refundację potencjalnych kosztów leczenia na poziomie przynajmniej 100-200 tys. zł, a udając się dalej najlepiej wykup polisę o wyższej wartości.

Elementy polisy, czyli ubezpieczenie skrojone do twoich potrzeb

Koszty leczenia zagranicą to absolutną podstawa polisy turystycznej. Standardem jest obecnie również ratownictwo medyczne, podobnie jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki któremu możemy liczyć na odszkodowanie w przypadku choroby lub kontuzji. Warto rozważyć ponadto polisę OC, która zabezpieczy nas przed ewentualnymi szkodami na mieniu lub zdrowiu innych osób. Podróżując z większym i wartościowym bagażem, przydatne może okazać się ubezpieczenie również jego. Wiele polis turystycznych jak dodatkową opcję traktuje zdarzenia, które nastąpią po spożyciu alkoholu, co dotyczy przede wszystkim kosztów leczenia. Jeśli w trakcie wakacji zamierzasz pozwalać sobie na drinki, wino czy kosztowanie lokalnych trunków, zdecydowanie warto zaznaczyć taką opcję przy wyborze polisy. Osobnym elementem polisy jest ubezpieczenie w przypadku wyczynowego uprawiania sportów.

Zapoznaj się z OWU

Mając już na uwadze kilka polis turystycznych, należy skoncentrować się na ich szczegółach. Każde ubezpieczenie na wakacje jest dokładnie opisane w pliku OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Zawiera on zbiór definicji i interpretacji poszczególnych zdarzeń przedstawionych w ubezpieczeniach. Ważnym elementem dokumentu są także wyłączenia z odpowiedzialności, czyli sytuację, w których ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia lub nie zlikwiduje szkody.

Porównaj wiele ofert i kupuj przez internet

Wybierając polisę turystyczną należy zapoznać się z maksymalnie dużą liczbą ofert. W tym zdecydowanie pomocne będą internetowe porównywarki, takie jak Kiosk Polis, gdzie swoje oferty prezentują wiodące i sprawdzone towarzystwa. To także możliwość szybkiego i taniego zakupu ubezpieczenia turystycznego bez wychodzenia z domu.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne O czym należy pamiętać przy kupowaniu ubezpieczenia na wakacje?