Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Myjki warsztatowe – wszystko co musisz wiedzieć o cenie, budowie i zastosowaniu
Kategoria: Inne   Wtorek, 02 lipiec 2019 11:02 Napisał

Myjki warsztatowe – wszystko co musisz wiedzieć o cenie, budowie i zastosowaniu

Czyszczenie części zamiennych lub maszyn wymaga specjalistycznego sprzętu. W warunkach serwisowych jest to bardzo często stanowisko, na które składa się myjka warsztatowa ciśnieniowa. Jest to wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i do przydomowych warsztatów. Ile kosztuje myjka warsztatowa, jak jest zbudowana i gdzie najlepiej się sprawdza? Przekonajmy się!

Gdzie myjka warsztatowa ma zastosowanie?

Cóż, specjalistyczne myjki warsztatowe ciśnieniowe pozwalają nam na zdecydowanie dokładniejsze usuwanie zabrudzeń, niż zwykły wąż podłączony do ujęcia z wodociągu. Myjka warsztatowa pozwala doczyścić trudno dostępne miejsca, jak również usunąć uciążliwe osady, takie jak nagar czy oleje, a zatem typowe brudy, które spotyka się w warsztatach samochodowych.

Myjka warsztatowa ciśnieniowa czasem nazywana jest także stołem myjącym. Większość stanowisk tego typu posiada bowiem blat ze stali nierdzewnej, dzięki czemu wygodnie czyści się także wielkogabarytowe części. Dzięki wysokiej wydajności, niezawodności i dużej wygodzie, myjki warsztatowe to doskonała propozycja dla serwisów samochodowych, punktów napraw, a także zakładów przemysłowych, szczególnie w branży metalurgicznej.

Myjki warsztatowe są cenione ze względu na niskie koszta zakupu i eksploatacji. Stanowiska te wykorzystują między innymi producenci wyrobów metalowych, punkty naprawcze i remontowe, jak również specyficzne jednostki, wymagające mycia wyrobów i usuwania z nich problematycznych zabrudzeń, np. laboratoria kontroli jakości.

Fot. Przykładowa myjka warsztatowa (www.ekotu.pl)

Popularne modele myjek warsztatowych:
http://www.ekotu.pl/pl/c/Myjki-warsztatowe/174

Jak zrobić myjkę warsztatową?

Stanowisko z myjką ciśnieniową kupuje się w gotowych zestawach. Szkielet ze stali nierdzewnej, inaczej konstrukcja samonośna, utrzymuje u góry wcześniej wspomniany blat ze stali nierdzewnej. Na myjkę warsztatową składa się także komora z pojemnikiem na płyn myjący, a także pompa ssąco-tłocząca, zapewniająca odpowiednie parametry mycia.

Myjki warsztatowe ciśnieniowe należy montować w miejscu z dostępem do instalacji wentylacyjnej. Jest to stanowisko stacjonarne, zatem należy dobrze przemyśleć miejsce jego lokalizacji, szczególnie w kwestii podłączenia mediów.

Myjka warsztatowa – cena

Za małe myjki warsztatowe trzeba zapłacić około 1 200 – 1 500 zł. Mowa o stanowiskach o pojemności wanny około 20 L. Większe myjki ciśnieniowe, o nośności 500 kg i pojemności wanny 60 L, przyjdzie nam zapłacić już znacznie więcej, bo 2 500 – 3 000 zł. Jaki płyn do myjki warsztatowej? Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dobre i ekologiczne płyny do myjek ciśnieniowych kosztują ok 300 – 400 zł za beczkę o pojemności 30L.

Źródło: https://www.ekotu.pl/

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 02 sierpień 2019 11:07
alexjones.pl Inne Myjki warsztatowe – wszystko co musisz wiedzieć o cenie, budowie i zastosowaniu