Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Porządkowanie grobu za pieniądze – lenistwo czy nowoczesność?
Kategoria: Inne   Wtorek, 20 sierpień 2019 07:39 Napisał

Porządkowanie grobu za pieniądze – lenistwo czy nowoczesność?

Powodów rosnącego zainteresowania korzystaniem z usługi opieki nad rodzinnymi mogiłami wymienianych jest z roku na rok coraz więcej. Polacy przywiązują ogromną wagę do dbałości o miejsca wiecznego spoczynku zmarłych krewnych, co natomiast przesądza jednoznacznie o tym, że nawet w momencie, gdy nie są w stanie samodzielnie zająć się grobowcem, nie dopuszczają do najdrobniejszych zaniedbań. Prace porządkowe na cmentarzu chętnie realizowane są przez profesjonalne ekipy funeralne takie jak m.in. rekomendowana i doświadczona marka Jakubisiak. Na czym polega tego typu działalność w praktyce? Sprawdź w dalszych fragmentach.

Jak każda inna forma wsparcia

Kiedy nie mamy zdolności kulinarnych, stołujemy się w jadłodajniach. Gdy nie potrafimy samodzielnie obciąć włosów, wybieramy się do fryzjera. A kiedy nie potrafimy elegancko oporządzić miejsca pochówkowego swego bliskiego, wynajmujemy do tego odpowiednią grupę zawodowców, dla których wszelkie prace z zakresu szeroko rozumianej branży funeralnej stanowią chleb powszedni. Opieka nad grobami za pieniądze to usługa jak wszelkie inne i nie ma najmniejszego powodu do oburzania się, że ktoś zleca tego typu roboty specjalistom. W większości przypadków nie chodzi o to, iż statystyczny Kowalski zrobił się na tyle wygodnicki, że nie chce mu się babrać w ziemi i samemu sadzić roślin, czy szorować płyty nagrobnej, a o to, że nie ma w tym kierunku żadnej wiedzy, a na pewno nie w takim zakresie jak eksperci z branży, którzy zajmują się takimi pracami na co dzień i którzy non stop podążają za nowinkami na rynku, rozwijają się w tej dziedzinie oraz wiedzą, jak zabrać się za poszczególne roboty, aby efekt był satysfakcjonujący. Nie ma co ukrywać, że w porządkowaniu grobowca nie chodzi tylko o zapalenie symbolicznego znicza, czy postawienie flakonu ze świeżą wiązanką kwiatów. Specjalistyczne zabieg polerowania i czyszczenia grobowca uzależnione stricte od materiału z jakiego został on zrobiony, regularna opieka nad roślinami, sadzenie właściwych gatunków, konserwacja pomnika, dbałość o elementy tak zwanej małej architektury – to wszystko to prace, których nie wykonamy, nie mając o nich bladego pojęcia.

Jak szukać

Kiedy przekonałeś się, że inwestycja w usługę związaną z odpłatnym porządkowaniem grobów bliskich to nic złego, warto abyś przemyślał dokładnie, w jakim zakresie interesuje Cię realizacja zlecenia. W większości renomowanych marek takich jak Jakubisiak, nie ma najmniejszych przeszkód w tym, aby indywidualnie kształtować oferty z poszczególnymi klientami z osobna. To sprawia, że nie mamy nic narzuconego, a prace są realizowane w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Dobrze jest jednak zarezerwować sobie konkretne usługi z dużym wyprzedzeniem, ponieważ biorąc pod uwagę fakt, że zlecenia tego typu są o wiele bardziej popularne z roku na rok, często terminy porządkowania grobów na przykład przed większymi świętami typu Zaduszki, czy Wszystkich Świętych, są mocno oblegane. Niektóre przedsiębiorstwa funeralne mają zajęty grafik od października do maja. Co do kosztów, wszystko to sprawa indywidualna – zależy, jaka firma, jaki zakres robót, jak częste mają być wizyty fachowców na cmentarzu, czy jest to pierwsza czy kolejna umowa podpisywana z daną firmą przez określonego klienta. Wiele placówek proponuje z reguły dwie opcje – albo jednorazowe wykonanie usługi, albo zlecenie stałe opłacane w formie abonamentu.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 20 sierpień 2019 10:43
alexjones.pl Inne Porządkowanie grobu za pieniądze – lenistwo czy nowoczesność?