Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak płacić na Amazon?
Kategoria: Inne   Niedziela, 28 lipiec 2019 17:13 Napisał

Jak płacić na Amazon?

Chociaż początki tej firmy były małe, to z czasem stała się ona wielka. Nie każdy wie, że Amazon oryginalnie był niewielką księgarnią internetową. Jednak już po 5 latach stał się przedsiębiorstwem, które miało ponad 35 mld dolarów przychodu!

Nie jest to dziełem przypadku. Amazon proponuje swoim konsumentom wysokiej klasy obsługę oraz szeroki wybór produktów niemal z każdej kategorii. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chętnie korzysta z usług tej platformy sprzedażowej.

Wiele osób uważa, że przy płatności w niemieckim Amazonie niezbędne jest posiadanie euro. Nie jest to prawda. Istnieje opcja, żeby wybrać polskie złotówki, jako formę płatności. Przeliczeniem kosztów waluty karty zajmie się sam Amazon. 

Prosta forma płatności

Wielu fanów Amazona się ucieszyło na wieść, że można na nim płacić za pośrednictwem usługi Przelewy24. To wygodna opcja, ponieważ przeliczeniem pieniędzy zajmuje się właśnie ten serwis. Niestety, nie działa to na każdy rodzaj płatności. Nie można użyć tej metody w przypadku opcji 1-Click, subskrypcji, a także zamówień treści cyfrowych. 

Co należy zrobić, zanim przejdziemy do płatności

Na Amazonie nie ma możliwości kupna produktu z tzw. doskoku. Nie można po prostu wejść na stronę wybrać towar i zapłacić. Jak na każdym tego rodzaju serwisie internetowym w pierwszej kolejności trzeba założyć konto. Oczywiście można to zrobić zaraz przed płatnością, ale lepiej w tym punkcie już się nie przejmować takimi sprawami. 

Obsługa serwisu jest bardzo prosta, a założenie konta nie powinno sprawić żadnych problemów. Wystarczy wejść na stronę główną i znaleźć rubrykę z rejestracją. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz na maila link z potwierdzeniem. Po kliknięciu Twoje nowe konto zostanie aktywowane. Teraz zostaje tylko się zalogować, używając wcześniej wybranego hasła.

Ustawienia konta i zakup produktu

Ustawienia konta na samym początku można pominąć. Wszystkie niezbędne informacje do zrealizowania płatności i tak będziemy musieli wpisać przed zakończeniem transakcji. Dlatego od razu można przejść do wyboru produktu, który chcemy zakupić.

Kiedy już zlokalizowałeś towar, który Cię interesuje, po prostu w niego kliknij. Tutaj musisz być ostrożny. Nawet po przestawieniu wcześniej strony na język polski, oferta ukaże się w języku niemieckim. Dodatkową niespodzianką jest to, że Amazon proponuje nam produkty z reklamami, które sprawiają, że artykuł jest tańszy o kilkadziesiąt euro. W ostatnim etapie serwis zaproponuje dodatki do produktu, który kupujesz. Jeśli nie chcesz ich dokupić, musisz pominąć ten krok, używając przycisku "Weiter".

Na końcu uzupełniamy potrzebne dane do zakupu (np. adres dostawy). Wybieramy formę płatności. Najbardziej popularna jest zwykła karta płatnicza. Jeśli chodzi o wysyłkę - nic za nią nie zapłacimy, jeśli towar przekracza 39 euro. Czas realizacji zamówienia trwa do trzech dni. Jeśli zależy nam na czasie, możemy dopłacić i otrzymać produkt nawet tego samego dnia.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Nethansa.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Jak płacić na Amazon?