Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Instalacja fotowoltaiczna – za co przyjdzie zapłacić potencjalnemu inwestorowi?
Kategoria: Inne   Niedziela, 28 lipiec 2019 17:36 Napisał

Instalacja fotowoltaiczna – za co przyjdzie zapłacić potencjalnemu inwestorowi?

„Zielona energia” to przyszłość. Wskaźniki degradacji naszej planety rosną lawinowo, tylko umiejętne wykorzystanie nowych technologii w energetyce, daje jakiekolwiek nadzieje na dobrą przyszłość dla następnych pokoleń. Odnawialne źródła energii zyskują zatem na popularności. Dla inwestorów na równi z korzyściami środowiskowymi liczone są zyski finansowe. Zastanawiasz się na systemem fotowoltaicznym dla domu? Oto, za co przyjdzie Ci zapłacić.

System fotowoltaiczny dla domu – cena, co zawiera?

Zarówno potencjalne koszta instalacji fotowoltaicznej, jak i poziom oszczędności dla poszczególnych gospodarstw, udało nam się poznać dzięki firmie Brewa z Kalisza. Na początku trzeba zaznaczyć dwie kluczowe kwestie: zastosowanie fotowoltaiki wymaga sporej inwestycji finansowej, tylko dobrze dobrana moc i bezbłędnie wykonany montaż zagwarantują szybki zwrot. Co składa się na cenę instalacji fotowoltaicznej dla domu?

W koszta wliczone jest wykonanie indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej. Największą część inwestycji stanowi zakup paneli fotowoltaicznych, inwertera fotowoltaicznego oraz konstrukcji, na której zostaną zainstalowane panele. Całość kosztów zamyka tzw. robocizna, czyli cena montażu instalacji fotowoltaicznej. W Polsce powstaje z roku na rok większa ilość wykonawców takich systemów. Weźmy jednak pod uwagę, że sama technologia jest stosunkowo młoda i wiele firm nie posiada jeszcze odpowiedniego doświadczenia, dlatego umiejętnie wybierajmy wykonawcę fotowoltaiki dla naszej domowej inwestycji…

Sprawdź potwierdzone rachunki posiadaczy instalacji fotowoltaicznej:
www.brewa.pl/strefa-wiedzy/czy-fotowoltaika-sie-oplaca-zobacz-rachunki-posiadaczy-fotowoltaiki.html

Cena systemu fotowoltaicznego dla domu zależy od mocy i wielkości instalacji. Dla 3-osobowej rodziny, system o mocy 3,6 kWp to koszt rzędu 15-20 tys zł. Zaznaczmy, że instalacja nie wymaga praktycznie żadnych kosztów eksploatacyjnych, a jej żywotność szacuje się na około 25 lat.

Rachunki za prąd po wykonaniu systemu fotowoltaicznego dla domu

Fotowoltaika daje wymierne oszczędności. Przekonali się o tym inwestorzy, którzy wybrali firmę Brewa. Z opublikowanych przez nich rachunków za prąd wynika, że dobrze dobrana i wykonana instalacja fotowoltaiczna potrafi wygenerować oszczędność na poziomie nawet 90%. Przykład? Pani Alina Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowała się w 2018 r. na instalację fotowoltaiczną dla swojego domu. Z chęcią zaprezentowała rachunek za prąd wystawiony przez firmę Energa, na którym za okres 02.04.2018 – 01.06.2018 naliczona została należność wysokości… 56,46 zł brutto.

Czy zawsze instalacja fotowoltaiczna jest taka opłacalna? Niekoniecznie. Jeśli przewymiarujemy system, jednostkowy nakład inwestycyjny będzie duży, natomiast nie wpłynie to na skrócenie okresu zwrotu. Dlaczego? Nadmiar wyprodukowanej energii nie jest przez nas wykorzystywany, zatem nie generuje zysku. Wymiernie korzystamy na instalacji tylko wtedy, kiedy produkujemy rocznie tyle energii, by zaspokoić potrzeby gospodarstwa domowego. Nawet za mała instalacja wydaje się ekonomicznie bardziej opłacalna, niż ta przewymiarowana. Dlatego też konsultacje z profesjonalistami i rzetelny projekt to kluczowa sprawa dla każdego inwestora.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 28 sierpień 2019 17:45
alexjones.pl Inne Instalacja fotowoltaiczna – za co przyjdzie zapłacić potencjalnemu inwestorowi?