Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ile kosztuje wywóz gruzu? Podpowiadamy, jak ograniczyć koszty remontu!
Kategoria: Inne   Niedziela, 28 lipiec 2019 17:46 Napisał

Ile kosztuje wywóz gruzu? Podpowiadamy, jak ograniczyć koszty remontu!

W trakcie prac budowlano-remontowych, gruz to jedno z największych zmartwień. Trzeba bowiem zadbać o jego prawidłowe, przepisowe składowanie oraz utylizację. Co zrobić z górą gruzu, który wala się po budowie? Kontener na odpady komunalne nie jest do tego przeznaczony. Musimy zatem zadbać o osobny kontener na gruz. Ile kosztuje i skąd go wypożyczyć? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się przed remontem!

Wywóz gruzu – co warto wiedzieć?

Segregacja odpadów ma jeden nadrzędny cel – recykling. Odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie surowców to jeden ze sposobów na gospodarowanie odpadami. Segregujemy zatem szkło, papier czy tworzywa sztuczne. Warto wiedzieć, że segregacji podlega także gruz. Odpad, który może podlegać obróbce i ponownemu wykorzystaniu może składać się ze starych cegieł, elementów ceramicznych, zapraw, kamienia itp. Wywóz gruzu po remoncie dotyczy zwykle usunięcia także starych mebli i elementów konstrukcyjnych, w tym elementów stalowych i drewnianych. Czy ma to znaczenie? Owszem, i wpływa bezpośrednio na to, ile kosztuje kontener na gruz…

Kontener na gruz różni się od kontenera na odpady zmieszane. W tym drugim mogą znaleźć się także złom czy wspomniane stare meble. Segregowany gruz, zaraz po transporcie może zostać zmielony i wykorzystany jako surowiec w budownictwie. W przypadku kontenera na odpady zmieszane musimy doliczyć jeszcze koszt separacji gruzu od pozostałych odpadów z różnych grup (elektronika, stal, drewno, odpady zielone itp.).

Zapytaj o wywóz gruzu firmę Lad.pl

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Cena znacząco różni się dla wielkości aglomeracji, w jakiej przyszło nam mieszkać, duże miasta mają nawet o kilkanaście procent wyższe ceny wywozu gruzu od małych miejscowości. To, ile kosztuje podstawienie kontenera na gruz, zależy przede wszystkim od jego wielkości oraz przeznaczenia. Za kontener na gruz o pojemności około 8 metrów sześciennych zapłacimy średnio 250 – 400 zł. Warto jednak pamiętać, że jest to kontener wyłącznie na odpady poremontowe, jeśli chcemy odbiór gruzu połączyć z pozostałymi odpadami typu meble lub podłogi, to jesteśmy zobowiązani wynająć kontener na odpady zmieszane. Taki kontener o jednakowej pojemności kosztuje już ponad 700 zł. Dlatego segregacja gruzu już w trakcie remontu jest taka istotna…

Wywóz gruntu na własną rękę – czy się opłaca?

Firma, oferująca wywóz gruntu to jedna z opcji, jest szybka i wygodna. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani usunąć gruz po remoncie na własną rękę, jest taka możliwość. Oczywiście ta grupa odpadów nie może być mieszana z odpadami komunalnymi i zabrania się wrzucania gruzu do kontenera na śmieci.

Jeśli dysponujemy własnym kontenerem i samochodem dostawczym, ciężarowym lub przyczepką, to możemy skorzystać z PSZOK – czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Ile za wywóz gruntu w takim miejscu? Nic. Określone ilości poszczególnych grup odpadów można tam deponować bezpłatnie, jedynie za okazaniem dowodu osobistego, potwierdzającego miejsce zameldowania. Mowa jednak o niewielkich ilościach odpadów. Warto także dodać, że wiele gmin wciąż nie posiada punktów zbiórki odpadów, mimo że wymagają tego regulacje unijne.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Ile kosztuje wywóz gruzu? Podpowiadamy, jak ograniczyć koszty remontu!