Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Serwery dla sądownictwa
Kategoria: Inne   Czwartek, 15 sierpień 2019 13:02 Napisał

Serwery dla sądownictwa

Obecnie sądy są w pełni zinformatyzowane. To powoduje, że każdy sąd posiada swoje serwery i na nich utrzymuje informacje i dane. Najważniejszą cechą tych serwerów jest bezpieczeństwo. Jakie parametry są wymagane przez te instytucje?

Codziennie setki tysięcy informacji przepływa przez sądowe serwery. Często są to tajne lub wyjątkowo ważne informacje. Dlatego bezpieczeństwo danych to priorytet, ale nie jedyny. Wydajność i maksymalna moc obliczeniowa to kolejne dwa wyjątkowo ważne wymogi względem serwerów przeznaczonych dla sądu.

Jednym z liderów w produkcji serwerów jest firma Dell. Dostarcza rozwiązania bogate w skuteczną ochronę danych i wysoką wydajność. Serwery Dell z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem dla sądów, ponieważ gwarantują jakość.

Jakie parametry wymaga sąd?

Serwery dla sądu przede wszystkim muszą być dobrze zabezpieczone. Dalej: wydajne i minimalnie awaryjne. Za przykład serwera dedykowanego dla sądownictwa posłuży serwer Dell R640. To ekstremalnie wydajny i wysoce skalowalny serwer, który daje duże możliwości rozbudowy – tym samym dedykowany jest właśnie dla wymagających środowisk. Posiada procesor Intel Xeon SP (Scalable Processors) jeden z najlepszych dostępnym procesorów przeznaczonych dla serwerów, pamięć RAM (2667MHz). W tym serwerze można zastosować aż dwa takie procesowy, co w sumie da 56 rdzeni obliczeniowych i 24 moduły pamięci operacyjnej oraz 12 modułów pamięci nieulotnej (NVDIMM). Kontroler H740P posiadający 8GB pamięci podręcznej pozwala na zbudowanie szybkiej i zabezpieczonej przestrzeni dyskowej, wspomaganej opcjonalnie modułem rozruchowym z 1 lub 2 dyskami M.2 z 240 lub 480GB pojemności. R640 posiada również iDRAG9 kontroler umożliwiający zdalne zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca podłączonego do sieci.

Porównując więc zestaw oczekiwań sądownictwa z parametrami, jakie oferują serwery Dell i serwer R640 możemy z dużym prawdopodobieństwem uznać, że będzie to doskonałe rozwiązanie. Gwarancja ochrony wraz z wydajnością i szybkością – to, czego oczekują sądy i równocześnie to, co oferuje R640.

Zagrożenia związane z wyciekiem danych z serwerów

Wybór dobrego serwera to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych. Sądy przetwarzają informacje, których tajność jest częsta. Wyroki sądów, postanowienia, wezwania na przesłuchania i wiele więcej. Można sobie tylko wyobrazić jakie zagrożenie by powstało, gdyby te dane wyciekły na zewnątrz. Dlatego bezpieczny serwer to podstawowa kwestia dla sądownictwa.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Serwery dla sądownictwa