Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Notariusz – kiedy najczęściej odwiedzamy kancelarię notarialną?
Kategoria: Inne   Wtorek, 30 lipiec 2019 10:11 Napisał

Notariusz – kiedy najczęściej odwiedzamy kancelarię notarialną?

Kancelarię notarialną odwiedzamy w konkretnych sytuacjach, gdy musimy wykonać określone czynności wymagające potwierdzenia notariusza.

Notariusz jest prawnikiem posiadającym uprawnienia nadawana przez Ministra Sprawiedliwości do przygotowywania aktów notarialnych oraz prowadzenia innych czynności notarialnych zgodnie z Prawem o notariacie. Prawnik ten jest osobą zaufania publicznego i posiada odpowiednią ochronę jako funkcjonariusz publiczny. Głównym celem notariuszy jest pomoc w prowadzeniu tych spraw, które nie wymagają interwencji sądowej. Wówczas, zamiast do sądu, możemy po prostu udać się do notariusza i załatwić określone czynności znacznie łatwiej.

Notariusz w Gliwicach- www.gajos-malachowski.pl

Notariusz – jakie usługi oferuje?

Dokładna gama czynności, które może prowadzić notariusz, jest zawarta w przepisach prawa. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • przygotowywanie aktów notarialnych

  • spisywanie testamentów notarialnych

  • prowadzenie czynności związanych z poświadczeniem spadkowym

  • sporządzanie innych poświadczeń, na przykład podpisu, zgodności z oryginałem, daty okazania

  • spisywanie protokołów

  • sporządzanie czeków i weksli

  • przyjmowanie na przechowanie pieniędzy, papierów wartościowych dokumentów

  • przygotowywanie wypisów, wyciągów i odpisów dokumentów

Najczęściej notariusz odwiedzany jest wtedy, gdy konieczne jest przygotowanie aktu notarialnego. W formie aktu tego typu należy podpisać określone dokumenty – tylko wtedy będą one posiadały moc prawną. Akty notarialne podpisywane są między innymi przy zakupie i sprzedaży nieruchomości, przy przekazaniu darowizny, przy przeniesieniu prawa wieczystego użytkowania czy przy umowach o dział spadku, w skład którego wchodzi nieruchomość.

Notariusz Gliwice – wybierz najlepszą kancelarię notarialną!

Chcesz skorzystać z pomocy notariusza w Gliwicach? Adresy kancelarii notarialnych oferujących powyższe czynności można znaleźć już teraz on-line. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „notariusz Gliwice” można od razu zapoznać się z adresami kancelarii działających w danej lokalizacji.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)alexjones.pl Inne Notariusz – kiedy najczęściej odwiedzamy kancelarię notarialną?