Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Urządzenia logistyczne
Kategoria: Inne   Wtorek, 30 lipiec 2019 10:20 Napisał

Urządzenia logistyczne

Terminale mobilne, drukarki przemysłowe i skanery bezprzewodowe. Codzienność pracowników branż logistycznych i magazynów. Wiele z tych urządzeń może sprawdzić się również w małych firmach, często kosztują krocie. Jak usprawniają pracę?

Bezprzewodowe skanery

Projektując urządzenia skanujące producenci mają tylko jeden cel: poprawić jakość obsługi klienta. Co za tym idzie? Zwiększyć szybkość skanowania, poprawić posługiwanie się urządzeniem przez pracowników oraz zwiększyć dokładność odczytywanych kodów. Skanery bezprzewodowe umożliwiają skanowanie kodów częściowo zniszczonych na odległości nawet do 110cm, a ich prędkości odczytów dochodzą do 100 skanów/sekundę. Rodzaje odczytywanych kodów to między innymi UPC/EAN, UPC/EAN z dodatkami, UCC/EAN 128, Code 39, Code 39 Full ASCII, Code 39 TriOptic, Code 128, Code 128 Full ASCII, Codabar, Interleaved 2 of 5, Discrete 2 of 5, Code 93, MSI, Code 11, IATA, RSS variants, Chinese 2 of 5.  

Usprawnienie i unowocześnienie procesu skanowania kodów poprawia efektywność pracy pracowników branż takich jak: służba zdrowia, logistyka, transport, handel detaliczny i hurtowy, obsługa maszyn oraz wszelkiego rodzaju usługi.

Drukarki przemysłowe

Drukują szybko i masowo. Sprawdzają się w służbie zdrowia, logistyce, sklepach detalicznych, hurtowniach czy w transporcie. Ich najważniejszym zadaniem jest wydrukowanie wyraźnej etykiety szybko i sprawnie. Etykiety do drukarek dokupowane są osobno, a ich dobór jest inny w zależności od producenta. Zazwyczaj drukują w rozdzielczości 300dpi, ich szybkości wydruków dochodzą nawet do 305mm/s tym samym zwiększając sprawność pracy wielu tysięcy osób. 

Terminale mobilne

Komputery mobilne dla przemysłu to bardzo ważna pomoc w codziennej pracy pracowników. Przeznaczone do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Posiadają bardzo wytrzymałe baterie (często trwalsze niż w naszych telefonach komórkowych), bardzo wydajne procesory oraz duże ilości pamięci RAM i FLASH. Dodatkowo ekrany dotykowe, klawiatury alfanumeryczne i funkcyjne, funkcja Push to talk, żyroskop czy kamerę. Z takiego terminala można komunikować się przez bluetooth, wcześniej wspomnianą funkcję Push to talk czy WiFi. Systemy operacyjne dostępne w tych urządzeniach to zazwyczaj Windows bądź Android.

Te wszystkie urządzenia łączy kilka cech wspólnych. Wszystkie usprawniają pracę, są nowoczesne, dedykowane dla pracowników branż związanych z obrotem towarów oraz są pewną innowacyjnością. Nie da się wyobrazić sobie pracy centrum logistycznego, magazynu a nawet małej hurtowni bez któregoś z tych urządzeń.

 - artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Urządzenia logistyczne