Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Meble akustyczne – nowość do obiektów noclegowych
Kategoria: Inne   Wtorek, 20 sierpień 2019 19:34 Napisał

Meble akustyczne – nowość do obiektów noclegowych

Jednym z problemów w pokojach gości w hotelach i w innych obiektach noclegowych może być ich niewystarczająca akustyka. Aby zapobiec nadmiernym hałasom, hotelarze mogą wybrać specjalne meble akustyczne.

Dobór odpowiednich mebli do hotelu może nastręczać sporo trudności. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę wyposażenia pokoju hotelowego, ale również ich funkcjonalność, trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne. Jednym z często pomijanych aspektów wyposażenia pokoju hotelowego jest także jego akustyka, czyli rozchodzenie się dźwięków. Akustyka w obiektach noclegowych ma duże znaczenie, ponieważ pokoje znajdują się obok siebie i w nieodpowiednich warunkach hałasy dochodzą do pozostałych gości. W takim przypadku należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu pokoju hotelowego. Doskonałym wyborem mogą być meble akustyczne. Co warto o nich wiedzieć?

Meble akustyczne do hotelu – zapomnij o hałasach!

Nowoczesne meble akustyczne - https://www.wyposazenie-hotelowe.pl/meble-akustyczne-halasochlonne/ to meble, które mają na celu pochłanianie nadmiaru hałasów oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu akustycznego w pomieszczeniu. Taki efekt uzyskuje się wówczas przez dobór właściwych mebli takich jak: łóżka hotelowe z wezgłowiem, szafki nocne, szafki pod RTV czy szafy do przechowywania. Mebel te wykonuje się z materiałów dźwiękochłonnych, a ich zaokrąglone kształty sprzyjają rozpraszaniu dźwięków.

Efekty zastosowania mebli akustycznych w pokoju hotelowym:

  • lepsza jakość prowadzonych rozmów wewnątrz pomieszczenia

  • czystsze dźwięki dochodzące z telewizora, radia czy odtwarzacza muzyki

  • słabsze słyszenie dźwięków dochodzących z sąsiednich pomieszczeń

  • uczucie większej intymności, przytulności w pomieszczeniach

Zatem meble akustyczne mogą być bardzo dobrym wyborem do każdego pokoju hotelowego, a także pokojów w innych obiektach noclegowych. Odpowiednio dobrane łóżka hotelowe, szafki, a także dodatki, na przykład zasłony, firanki, wykładziny umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów akustycznych w pomieszczeniach, a to oznacza jeszcze większy komfort dla gości!

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 20 listopad 2019 19:36
alexjones.pl Inne Meble akustyczne – nowość do obiektów noclegowych