Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Z czego wynikają ostatnie spadki kursu Bitcoina?
Kategoria: Inne   Wtorek, 29 październik 2019 17:58 Napisał

Z czego wynikają ostatnie spadki kursu Bitcoina?

W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia ze znacznymi spadkami najpopularniejszej kryptowaluty świata. W jednym miesiącu Bitcoin stracił ponad 2 tysiące dolarów. Chociaż brak stabilności to chleb powszedni na rynku walut cyfrowych, to w tym przypadku odwrócenie trendu może być utrudnione.

Wartość Bitcoina zaczęła intensywnie rosnąć w czerwcu bieżącego roku. W pewnym okresie notowania waluty osiągnęły nawet 13 tysięcy dolarów. Te zdarzenia były ściśle powiązane ze zwiększonym zainteresowaniem Librą - walutą cyfrową, nad którą pracuje Facebook.

Oczekiwania względem Libry były bardzo wysokie, aż do momentu ogłoszenia potencjalnego negatywnego wpływu waluty na system finansowy. Następnie byliśmy świadkami wycofywania się największych członków stowarzyszenia Libry. Pierwszy odszedł PayPal, za nim Visa, MasterCard oraz kolejni partnerzy.

Pomimo wcześniejszych deklaracji odnośnie projektu, pozostali uczestnicy nie przekazali jeszcze funduszy na jego rozwój. Obecnie Facebook stara się uporać z kwestiami prawnymi i innymi problemami na drodze do wprowadzenia Libry. Mark Zuckerberg oznajmił, że rozumie obawy partnerów, jednak Facebook nie zamierza wycofywać się z projektu. 

Stopniowe obniżanie wartości Bitcoina jest również wynikiem kupowania walut przez małe podmioty. Dodatkowo spada podaż waluty. Eksperci przewidują, że wartość cyfrowego aktywa może osiągnąć nawet od 4 do 6 tysięcy dolarów. 

Dlaczego rynek kryptowalut jest tak niestabilny?

Na tradycyjnych rynkach finansowych nie obserwujemy tak błyskawicznych zmian, jak w świecie kryptowalut. Nakład dolara amerykańskiego, czy złotówki określa bank centralny oraz stopy procentowe. Instytucje finansowe zapewniają właściwy ekosystem, który ma chronić przed inflacją, deflacją i pozwalać na zrównoważony obrót pieniędzmi. 

W przypadku kryptowalut zazwyczaj nie mamy do czynienia z żadnym organem nadzorczym. Waluty cyfrowe opierają się na technologii blockchain oraz protokole peer-to-peer. Wartości aktywów wiążą się ściśle z popytem ze strony uczestników rynku. 

Twórca kryptowaluty dokładnie określa jej podaż. Inwestorzy wykupują ją z nadzieją, że uda im się sprzedać aktywa z zyskiem przy wzroście kursu. Rosnąca ilość kupujących, przekłada się na wzrost cen. Wtedy zaczyna się sprzedaż aktywów, co w końcu prowadzi do obniżenia notowań. Ta sytuacja może prowadzić do paniki i masowego wyprzedawania monet. 

Wartość kryptowalut nie posiada zabezpieczenia i jest trudna do oszacowania. Wszystko zależy od zachowań uczestników rynku. W związku z tym, eksperci ze świata finansów często zaliczają kryptowaluty do bardzo ryzykownych form inwestowania. 

Jak poradzić sobie na niestabilnym rynku kryptowalut?

Wiedza na temat kryptowalut, to podstawa, aby skutecznie inwestować w te aktywa. Nowicjusz, który wchodzi na rynek bez wcześniejszego przygotowania, może liczyć na szczęście początkującego gracza. Jednak prawdopodobieństwo utraty kapitału będzie rosło z każdym dniem.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniego przygotowania, masz do wyboru kilka opcji. Łatwiejsza droga to znalezienie profesjonalnego partnera finansowego. Brokerzy oferują coraz ciekawsze warunki dla traderów. Interesującą opcją są również kryptoboty. To świetne rozwiązanie, jeśli brakuje Ci czasu i nie chcesz zagłębiać się w sytuację rynkową.

Wystarczy, że ustawisz podstawowe parametry, a robot podejmie wszystkie działania za Ciebie. Oprogramowanie oparte o specjalne algorytmy podejmuje decyzje dbając o Twoje interesy, a dodatkowo robi to w szybkim tempie. To pozwala Ci wyprzedzić innych inwestorów i wykorzystać okazje rynkowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat poczytaj o Bitcoin Revolution.

Jeśli zamierzasz inwestować na własną rękę, masz przed sobą o wiele trudniejsze zadanie. W pierwszej kolejności postaw na edukację. Sprawdź, w którą walutę chcesz zainwestować oraz dowiedz się jak najwięcej o funkcjonowaniu rynku. 

Pamiętaj, że branża kryptowalut dopiero się rozwija. Masz szansę dużo zarobić, ale możesz też wszystko stracić. Zastanów się, czy jesteś gotowy na takie ryzyko. Inwestuj wyłącznie niewielkie kwoty, tak aby nie narazić się na problemy finansowe.

Podczas podejmowania decyzji przyda Ci się umiejętność panowania nad emocjami. Doświadczysz wielu momentów, w których należy zachować zimną krew. W przeciwnym wypadku możesz stracić cały kapitał w kilka minut.  Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wybierz odpowiedni portfel do przechowywania monet. 

Na co warto uważać?

  • Pseudokryptowaluty

Kryptowaluty wciąż zyskują na popularności. Nic dziwnego, że pojawiają się oszuści, którzy chcą wykorzystać tą sytuację. Ktoś, kto nie ma doświadczenia może łatwo nabrać się na twór udający walutę cyfrową.

 

  • Nieregulowane giełdy

Nawet regulowane, sprawdzone platformy nie zabezpieczą Twoich środków w 100 procentach. Takie giełdy z reguły posiadają jednak szyfrowanie SSL oraz dwuskładnikowe uwierzytelnianie 2FA. To znacznie utrudnia zadanie hakerom. Ponadto regulowane podmioty mają obowiązek przetrzymywania kapitału inwestorów na osobnych kontach. 

 

  • Portflele online

Portfele oferowane przez giełdy i inne platformy do inwestowania są szczególnie narażone na cyberataki. Przechowuj tam wyłącznie środki, które są potrzebne do bieżących transakcji. Uzyskane fundusze przenoś od razu do bezpiecznego portfela. 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Więcej w tej kategorii: « Regulacje Forex w Polsce
alexjones.pl Inne Z czego wynikają ostatnie spadki kursu Bitcoina?