Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Problemy techniczne
Kategoria: Inne   Czwartek, 20 listopad 2014 22:26 Napisał

Problemy techniczne

Problemy techniczne foto: Wikimedia Commons/CC

Szanowni czytelnicy, w ostatnich dniach miały miejsce poważne problemy techniczne, skutkujące długim czasem ładowania się stron lub czasową niedostępnością portalu. Zgodnie z obietnicą złożoną usługodawcy świadczącemu usługę hostingową informuję, że problemy te były spowodowane fatalną jakością serwera VPS dzierżawionego od firmy OVH. Skutek jest taki, że w ciągu ostatnich dni ok. 20.000 osób miało problemy z dostępem do naszych stron, za co użytkowników przepraszam.

Ewidentne jest, że wspomniany usługodawca wymusza na klientach ciągłe zwiększanie zasobów teoretycznie gwarantowanych poszczególnym klientom, co oczywiście wiąże się z coraz większymi kosztami abonamentu za usługę. Dzisiaj z doświadczenia wiem, że nie ma znaczenia jakie zasoby zostaną przeze mnie opłacone, ile teoretycznie rdzeni procesora, pamięci operacyjnej wykupię, w końcu okaże się że i tak będzie za mało.

Do tego dochodzi fatalny poziom pomocy technicznej, odsyłanie klienta do zagranicznych administratorów i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z odpowiedzialną za rozwiązanie problemu osobą posługującą się językiem polskim. Opierając się więc na moim doświadczeniu, zdecydowanie wspomnianego usługodawcę odradzam.

Wiem z doświadczenia, że zamierzone ograniczanie wydajności serwerów w celu wymuszenia wyższych opłat za hosting nie jest praktyką wyłącznie stosowaną przez OVH, jednak inni operatorzy mieli w tym przynajmniej jakiś umiar i działo się to tylko wtedy kiedy zbliżał się termin przedłużenia usługi, firma OVH nie ma w tym żadnego umiaru. Dzisiaj portal został przeniesiony na serwer innego operatora, ma on teoretycznie niższe parametry i jest tańszy, a jak widać jego wydajność nie budzi żadnych zastrzeżeń, co widać chociażby po znacznie krótszym czasie ładowania stron. Zobaczymy oczywiście jak długo stan ten potrwa.

admin


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 21 listopad 2014 00:10
alexjones.pl Inne Problemy techniczne