Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Geny z żywności modyfikują geny ludzi, którzy ją zjadają. Odniesienie do GMO
Kategoria: GMO   Sobota, 26 listopad 2016 07:35 Napisał

Geny z żywności modyfikują geny ludzi, którzy ją zjadają. Odniesienie do GMO

We francuskim czasopiśmie popularno-naukowym SCIENCE&VIE z marca 2012 r. na str. 92 znajduje się ciekawy artykuł pt. Aliments – leur gènes modifient les nôtres, co na polski można przełożyć: „Żywność – jej geny modyfikują nasze własne”.

Zawsze to podejrzewałam, ale nie było konkretów, a tu proszę:

Biolodzy molekularni z Nankinu (Chiny) stwierdzili, że cząsteczki RNA (jednoniciowe, o długości ok. 21-23 nukleotydów) tzw. miRNA (mikroRNA) – z ryżu, nie tylko że NIE zostają strawione w przewodzie pokarmowym (jak dotychczas utrzymywali wielbiciele spółki na M & Consortes), lecz swobodnie przechodzą sobie z układu pokarmowego do krwiobiegu i przez tenże zostają rozprowadzone po całym ciele, penetrują do komórek i tam… o zgrozo! zmieniają działanie naszego DNA. Badania trwają (trzeba sprawdzić, czy tylko ryż się tak wygłupia).

Jak to się ma do GMO?

Ano, aby bronić się przed wirusami, rośliny produkują malutkie RNA, tzw. siRNA, pozwalające na zwalczenie wirusa. To gratka dla badaczy (biotechnologów) tworzących GMO, którego transgen produkuje siRNA nakierowany na na konkretne zagrożenie.

Marcel Kuntz z Laboratorium fizjologii komórek roślinnych CNRS [Centre National de la Recherche Scientifique, fr. Krajowe Centrum Badań Naukowych] wypowiada się tak oto na ten temat:

– Pochodzące z transgenu siRNA mogą stanowić do 40% małych RNA z całej rośliny transgenicznej, pytanie, czy nie mogłyby również rozprzestrzeniać się w organizmie stworzenia (tu: również człowieka), które zjada tę roślinę? Czy mogą one wpływać na działanie genomu ludzkiego? Ostatnie odkrycia dotyczące małych RNA stawiają nowe pytania, ponieważ do tej pory badania toksykologiczne skupiały się jedynie na samym transgenie lub produkowanym białku.

Według Louis-Marie Houdebine z Zespołu biologii rozwoju i reprodukcji INRA [Institut National de La Recherche Agronomique, fr. Krajowy Instytut Badań Rolniczych] przeprowadzone nowe badania roślin GMO dopuszczonej do spożywania przez ludzi mogą teraz wykazać całkowicie nieprzewidywalne zagrożenie i efekty toksykologiczne.

To ostatnie zdanie jest szczególnie ważne – choćby nie wiem jak chłopaki od PR roślinek transgenicznych się teraz starali, nie są w stanie w żaden sposób udowodnić, że ich wytwory są całkowicie bezpieczne!

Z bardzo prostego powodu: na takie badania nie są w stanie wyłożyć odpowiedniej ilości pieniędzy… Interes mógłby się okazać nieopłacalny, bo koszty zbyt duże. A w końcu na tym ten interes polega: na „tłuczeniu kasiory”.

Oczywiście następne ich (Monsanto & Consortes) ruchy są do przewidzenia – najpierw będą twierdzić, że mikroskopy chińskie miały zabrudzone obiektywy, a sami Chińczycy krzywo widzieli, bo mają skośne oczy. *

Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.

*/ Co zresztą natychmiast zrobili

tłum. PI, na podstawie gmopundit.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 26 listopad 2016 07:48
alexjones.pl NWO GMO Geny z żywności modyfikują geny ludzi, którzy ją zjadają. Odniesienie do GMO