Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO „Monsanto” otwiera pierwszą fabrykę w Rosji. Chazarowie będą truć Rosjan GMO
Kategoria: GMO   Poniedziałek, 27 luty 2017 12:33 Autor: admin

„Monsanto” otwiera pierwszą fabrykę w Rosji. Chazarowie będą truć Rosjan GMO

W pobliżu wsi Oktiabrskij Zujewskiego powiatu województwa Kirowskiego została uroczyście otwarta pierwsza w Rosji fabryka nasion amerykańskiej firmy Monsanto, światowego lidera w dziedzinie upraw GMO. Dla owocnej pracy przedsiębiorstwa administracja województwa Kirowskiego na preferencyjnych warunkach wydzieliła 63 tys. ha.

„Od dawna oczekiwaliśmy Monsantona ziemiach kirowskich i już od kilku lat prowadziliśmy planową systematyczną pracę. Bardzo ważną rolę w negocjacjach z inwestorem strategicznym odegrał Nikita Jurjewicz Biełych, a ja już pomyślnie zakończyłem tę pracę” – powiedział pełniący czasowo obowiązki gubernatora Igor Wasiljew.

Nadzieję na długą i owocną współpracę wyraził również szef firmy Monsanto Rosja Isaac Loewenstein. „Chcieliśmy już wcześniej ulokować się na rynku rosyjskim, ale przeszkadzało nam w tym ustawodawstwo krajowe. Jednak kilka dni temu otrzymaliśmy miłą wiadomość z Akademii Nauk o zniesieniu zakazu na GMO na terytorium państwa. Mamy wielkie ambicje. Planujemy nakarmić naszymi produktami ogromną ilość ludzi. Mamy nadzieję zaopatrzyć naszymi artykułami rolniczymi sieci detaliczne, zakłady żywienia zbiorowego, a także szkoły i przedszkola” – powiedział.

Przypominamy, że Komisja Rosyjskiej Akademii Nauk w sprawie zwalczania pseudonauki i fałszowania badań naukowych ma zamiar wydać memorandum, obalające informacje o szkodliwości produktów genetycznie modyfikowanych (GMO). Poinformował o tym szef Komisji Jewgienij Aleksandrow.

wowavostok, tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Źródł: LiveJournal.comWolna-Polska.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 01 marzec 2017 19:58
alexjones.pl NWO GMO „Monsanto” otwiera pierwszą fabrykę w Rosji. Chazarowie będą truć Rosjan GMO