Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Rosja będzie mogła obejść się bez GMO
Kategoria: GMO   Poniedziałek, 03 kwiecień 2017 07:21 Autor: admin

Rosja będzie mogła obejść się bez GMO

„Nie mamy problemów ze stworzeniem genetycznie modyfikowanych organizmów. Jest przepis, który tego zabrania. Nie ma ich u nas. Możemy na razie spokojnie żyć bez własnych GMO przez 50-100 lat” – powiedział naukowiec. 

Z kolei wicedyrektor Federalnego Ośrodka Badawczego Instytutu Cytologii i Genetyki Rosyjskiej Akademii Nauk Iwan Lichenko nazywa zakaz produkcji GMO w Rosji całkowicie prawidłowym.

Uważamy, że w naszym państwie są zasoby naturalne i rolne, które pozwalają nam w 100% obejść się bez organizmów genetycznie modyfikowanych. Trzymamy się tej zasady – powiedział. 

Szymnyj podkreślił, że choć w Rosji i nie produkuje się GMO, to państwo kupuje wiele żywności za granicą, gdzie stosowane są takie technologie. Jednak, według niego, same organizmy genetycznie modyfikowane nie niosą w sobie zagrożenia dla człowieka. 

Kupujemy dość dużo żywności za granicą: soję, kukurydzę, warzywa. Wiele z nich jest GMO, w ich genom włączone są inne geny i wykazują one parametry zadowalające nas. Ale przyroda się o to zatroszczyła i nie ma żadnej tragedii. Właściwie bez przerwy jemy cudze geny: mikrobów, zwierząt, ryb. Do tego trzeba podchodzić spokojnie – powiedział naukowiec. 

Dyrektor Instytutu Cytologii i Genetyki Nikołaj Kołczanow dodał, że problem GMO polega nie tyle na samych modyfikowanych genetycznie organizmach, ale na ciężkich preparatach chemicznych, które stosowane są do ich uprawy. 

„Problem genetycznie modyfikowanych roślin trzeba przenieść na inny poziom, dlatego, że każda taka roślina stworzona przez duże kompanie jest związana z wykorzystaniem ciężkiej chemii. Czy chcemy, aby i u nas stworzono pas ciężkiej chemii przy uprawie roślin rolnych? Należy oddzielać same rośliny genetycznie modyfikowane od technologii ich uprawy, która zanieczyszcza środowisko” – uważa naukowiec.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 06 kwiecień 2017 23:39
alexjones.pl NWO GMO Rosja będzie mogła obejść się bez GMO