Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Geny z żywności GMO mogą przechodzić do krwiobiegu
Kategoria: GMO   Środa, 15 lipiec 2015 13:16 Napisała

Geny z żywności GMO mogą przechodzić do krwiobiegu

Geny z żywności GMO mogą przechodzić do krwiobiegu foto: Christoph Bock/Wikimedia Commons/CC

Powszechna wśród przedstawicieli przemysłu koncepcja, jakoby DNA z genetycznie modyfikowanych organizmów rozpadało się w naszym przewodzie pokarmowym stając się tym samym nieszkodliwe, okazuje się być nieprawdą. Publikacja w czasopiśmie naukowym PLOS ONE [link] dowodzi, że duże fragmenty DNA z pokarmu GMO mogą przenosić swoje geny do ludzkiego krwiobiegu. A to oznacza, że żywność transgeniczna wpływa na nasz organizm inaczej niż żywność pochodzenia naturalnego.

W publikacji przedstawiono wyniki badań otrzymanych w 4 niezależnych eksperymentach, w których przebadano ponad 1000 ludzkich próbek. Naukowcy z uniwersytetów z Węgier, Danii i Stanów Zjednoczonych, analizowali proces asymilacji sprzedawanej na całym świecie żywności GMO i jej pochodnych, takich jak: bogaty w fruktozę syrop kukurydziany (HFCS), białko sojowe czy mięso zwierząt karmionych paszą GMO.

W trakcie analizowania sposobu przetwarzania przez ludzkie ciało różnych form GMO odkryto, że w procesie trawienia DNA pochodzące z żywności GMO nie ulegało całkowitemu rozpadowi. To, co normalnie rozpadloby się na mniejsze elementy takie jak aminokwasy czy kwasy nukleinowe, pozostawało nienaruszone. A żeby było jeszcze ciekawiej, to większe fragmenty DNA z żywności GMO przechodziły bezpośrednio do ludzkiego układu krwionośnego.

„Na podstawie analizy ponad 1000 ludzkich próbek przeprowadzonej w ramach 4 niezależnych badań otrzymaliśmy dowód, że fragmenty DNA z pożywienia GMO, które są wystarczająco duże by nieść cały komplet genów, mogą nie ulec rozkładowi i na skutek nieznanego nam mechanizmu dostać się do ludzkiego krwioobiegu” – piszą autorzy w streszczeniu swojej publikacji. „W jednej z próbek krwi odkryliśmy wyższą koncentrację DNA pochodzenia roślinnego niż ludzkiego” – dodają.

To zdumiewające odkrycie dowodzi, jak fałszywe są deklaracje takich firm jak Monsanto, które twierdzą, że organizmy GMO w niczym nie różnią się od organizmów pochodzenia naturalnego jeśli chodzi o ich oddziaływanie na ludzkie ciało. Na swojej stronie zatytułowanej „Bezpieczeństwo Żywności” Monsanto pisze, że DNA z GMO jest całkowicie trawione i nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla człowieka – biorąc pod uwagę przedmiotową publikację oba te stwierdzenia są nieprawdą.
Badania jednoznacznie wykazały, że geny z organizmów GMO przechodzą w całości z układu pokarmowego do krwioobiegu. A ich obecność w naszym ciele wiąże się z rożnymi stanami zapalnymi, takimi jak: nieswoiste zapalenia jelit, gruczolak czy rak jelita grubego.

W analizie dowiedziono także, że obecność genów transgenicznych w jelicie cienkim wpływa na skład pożytecznych bakterii. Mikroby te odpowiadają za ochronę jelita przed substancjami wprowadzanymi do naszego ciała z zewnątrz oraz pomoc w przyswajaniu składników odżywczych z pożywienia. Okazało się, że przewody pokarmowe osób z ileostomią i perforacjami na ścianie brzusznej po przebytej operacji, są dosłownie siedliskiem całych sekwencji DNA pochodzących z żywności GMO.

Tak naprawdę, całe to odkrycie nie powinno nas dziwić, ponieważ dokładnych badań nad biologią przetwarzania GMO w ludzkim ciele nikt wcześniej nie przeprowadzał. Po prostu, firmy biotechologiczne od zawsze twierdziły, że GMO są tożsame z naturalną żywnością i nie poczuwały się do przedstawienia nam jakichkolwiek dowodów, które by to potwierdzały. Z tego powodu GMO są na naszych (tj. amerykańskich przyp. tłumacz) stołach już od prawie 20 lat.

„Jedna niewielka mutacja w ludzkim ciele może zdeterminować przebieg przebieg wielu procesów. Chodzi o to, że kiedy bierzesz gen, jeden gen, jeden maleńki gen z organizmu i wkładasz go w drugi organizm, to całkowicie zmieniasz jego działanie” – mowi David Suzuki, wzpółzałożyciel Fundacji David Suzuki. „Nie da się wtedy przewidzieć ani jego zachowania, ani jaki będzie efekt końcowy”.

 

Sprostowanie: Niestety, człowiek uczy się na błędach. Powyższe jest dokładnym tłumaczeniem artykułu opublikowanego na stronach: RealFarmacy oraz NaturalNews. Po uwagach forumowiczów przeczytałam publikację, o której mówi artykuł i okazało się, że badanie naukowe, na które powołują się autorzy artykułu dotyczyło nie stricte GMO, ale każdej żywności przez nas spożywanej. Ale może od początku:
Celem badań nie było porównanie, czy geny z roślin transgenicznych są trawione  czy nie, ale jakie fragmenty DNA pochodzenia „obcego” (czyli nie ludzkiego) można znaleźć w naszym krwiobiegu. Przystępując do badań naukowcy zakładali, że w naszej krwi można znaleźć geny pochodzące od wirusów, bakterii czy innych ludzi, ale nie podejrzewali, że znajdują się tam także geny pochodzące z żywności. Od lat bowiem zakładano, że DNA, które spożywamy w jedzeniu, jest trawione i rozpada się na mniejsze elementy, takie jak aminokwasy czy kwasy nukleinowe. Po odkryciu w ludzkiej krwi genów pochodzących z żywności badacze skupili się właśnie na tym aspekcie, a prowadząc dalej badania doszli do wniosku, że na podstawie próbki krwi można określić nawet przybliżoną dietę jej nosiciela.

Co z tego wynika dla zagorzałych przeciwników żywności GMO, do których się zaliczam? Choćby to, że w naszym krwiobiegu mogą znaleźć się geny, które – gdyby nie żywność genetycznie modyfikowana – nigdy by się tam nie znalazły. A ich wpływ na nas pozostaje nieznany, ponieważ firmy biotechnologiczne, podobnie jak i reszta świata, założyły, że w naszej krwi ich po prostu nie ma.
Założenie to już dawno można było podważyć, ponieważ, jak czytamy w przedmiotowej publikacji
: „Istnieją badania naukowe przeprowadzone na zwierzętach, zwykle dotyczące kwestii GMO, przemawiające za tezą, że niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych mogą przechodzić do krwiobiegu, a nawet niektórych tkanek. Przykładowo przy użyciu metody PCR wykryto fragmenty DNA w przewodzie pokarmowym i w białych krwinkach pstrągów tęczowych karmionych soją GMO. Podobne wyniki uzyskano w badaniach kóz, świń oraz mysz.”
Oczywiście, przeprowadzenie badań nad przechodzeniem genów z żywności GMO do ludzkiego krwiobiegu nie leżało w interesie koncernów. Dużo wygodniej i korzystniej było przyjąc ogólnie panujące przekonanie, że wszystko ulega rozkładowi w procesie trawienia.

Wracając do tematu – przepraszam wszystkich, których artykuł wprowadził w błąd. Treść artykułu została napisana po to, by poprzeć jakąś tezę. W trakcie czytania można odnieść wrażenie, że geny z żywności GMO przechodzą do naszego krwiobiegu, podczas gdy geny z żywności naturalnej do niego nie przechodzą. A okazuje się, że geny z naszego pożywienia mogą znaleźć sie w naszej krwi niezależnie od tego, czy jest to żywność GMO czy nie-GMO.

 

Źródło: xebola.wordpress.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 25 lipiec 2015 14:33
alexjones.pl NWO GMO Geny z żywności GMO mogą przechodzić do krwiobiegu