Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Monsanto stanie przed trybunałem w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości
Kategoria: GMO   Sobota, 05 grudzień 2015 23:21 Napisała

Monsanto stanie przed trybunałem w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości

Stowarzyszenie Konsumentów Ekologicznych (ang. Organic Consumer Association, w skrócie OCA), Międzynarodowa Fundacja na rzecz Rolnictwa Ekologicznego (ang. International Foundation for Organic Agriculture, w skrócie: IFOAM), związek Regeneration International oraz organizacja Millions against Monsanto, wraz z dziesiątkami innych grup rolniczych i ekologicznych, oświadczyło dzisiaj, że w przyszłym roku, w Światowy Dzień Żywności, tj. 16 października 2016, wniosą oskarżenie do trybunału w Hadze przeciw Monsanto za zbrodnie przeciwko ludzkości i środowisku naturalnemu oraz o ekoeksterminację.

Według organizacji, od początku dwudziestego wieku Monsanto wprowadziło na rynek szereg wysoce toksycznych produktów, które trwale zniszczyły środowisko oraz spowodowały choroby, a nawet śmierć tysięcy ludzi. Na liście tych substancji znajdują się:

  • PCB, polichlorowane bifenyle, jedne z 12 grup trwałych zanieczyszczeń organicznych, uszkadzają ludzki i zwierzęcy układ rozrodczy,
  • 2,4,5-T, kwas 2,4,5-trichlorofenoksyoctowy, składnik tzw. Agent Orange, który był wykorzystywany przez amerykańskie wojsko podczas wojny w Wietnamie, powoduje wady wrodzone i raka,
  • Lasso, środek ochrony roślin zakazany w Europie,
  • oraz Roundup, najpopularniejszy herbicyd na świecie oraz największy zdrowotny i środowiskowy skandal współczesnej historii. Ten toksyczny środek, uznany za przypuszczalnie kancerogenny przez Światową Organizację Zdrowia, wykorzystuje się m.in. do upraw genetycznie zmodyfikowanych roślin, które są na niego odporne. Polega to na tym, że spryskana roślina GMO przetrwa, pomimo że zginie wszystko dookoła niej. Mechanizm ten wykorzystuje się przede wszystkim w nasionach soi i kukurydzy, które są następnie stosowane jako pasza dla zwierząt oraz jako składnik biopaliw.

Powołując się na „Wytyczne dotyczące biznesu i praw człowieka” przyjęte przez ONZ w 2011, międzynarodowy trybunał złożony z prawników i sędziów, oceni odpowiedzialność karną Monsanto za krzywdy wyrządzone na ludzkim zdrowiu i środowisku. Trybunał oprze się także na Statucie Rzymskim, na podstawie którego w 2002 utworzono Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, i który rozważy czy należy zmienić prawo karne i zawrzeć w nim zbrodnie przeciwko środowisku naturalnemu, jako ścigane i podlegające karze. Według wyżej wymienionego Trybunału Karnego - ekoeksterminację należy traktować jak przestępstwo, jest to jedyny sposób zapewnienia człowiekowi dostępu do zdrowego środowiska, a naturze – ochrony.

Oświadczenie wygłoszono na konferencji prasowej w ramach trwających aktualnie obrad ONZ w sprawie zmian klimatycznych w Paryżu. Ronnie Cummins, prezes OCA oraz członek Komitetu Sterującego RI, powiedział:
„Stanowczo zbyt późno społeczność międzynarodowa stawia przed sądem Monsanto za ich zbrodnie przeciwko ludzkości i środowisku naturalnemu. W Paryżu spotykamy się w związku z największym zagrożeniem dla naszego gatunku w historii całej jego ewolucji: globalnym ociepleniem. Dlaczego tak dużo CO2, metanu i tlenków azotu znajduje się w atmosferze, a tak mało jest w glebie materii organicznej pochodzącej od węgla? Korporacyjny model agrobiznesu, leśnictwo przemysłowe, przemysł produkujący ogromne ilości ścieków i śmieci oraz biotechnologia dosłownie zabiły zdolność żywej gleby do pochłaniania węgla, a tym samym stabilizacji naszego klimatu.”

Według Andre Leu, prezesa IFOAM i członka Komitetu Sterującego RI:
„Monsanto jest w stanie ignorować szkodliwość swoich produktów dla ludzi i środowiska, oraz kontynuować swoje niszczycielskie działania poprzez: lobbowanie rządzących i ustawodawców, uciekanie się do kłamstw i korupcji, finansowanie fałszywych badań naukowych wraz z uciszaniem niezależnych badaczy, oraz manipulowanie prasą i mediami. Historia tej firmy to książkowy przykład bezkarności, a jej poczynania powodują kryzys w biosferze i klimacie oraz zagrażają bezpieczeństwu naszej planety.

Marie-Monique Robin, dziennikarka i autorka filmu oraz książki pt. „Świat według Monsanto” utrzymuje, że:
„Postawienie Monsanto przed międzynarodowym trybunałem to konieczność, kiedy zapewnienie bezpieczeństwa naszej planecie oraz warunków życia na ziemi są aktualnie tak zagrożone i tak ważne dla każdego z nas. Tylko przez wspólne działania powstrzymamy ten silnik destrukcji. Dlatego dziś apeluję, by wszyscy obywatele tego świata uczestniczyli w tym wyjątkowym procesie sądowym.” (…)


Tekst źródłowy: Sustainable Pulse
Tłumaczenie i źródło polskie: xebola.wordpress.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(26 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 19 grudzień 2015 02:09
alexjones.pl NWO GMO Monsanto stanie przed trybunałem w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości