Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Monsanto oskarżone o zbrodnie przeciwko ludzkości i przyrodzie
Kategoria: GMO   Czwartek, 10 grudzień 2015 08:02 Autor: admin

Monsanto oskarżone o zbrodnie przeciwko ludzkości i przyrodzie

Monsanto oskarżone o zbrodnie przeciwko ludzkości i przyrodzie foto: Wikimedia Commons/CC

Monsanto, czyli jedna z najbardziej wpływowych na świecie korporacji biotechnologicznych, została oficjalnie oskarżona o zbrodnie przeciwko ludzkości i środowisku naturalnemu. Korporacja jest największym na całej planecie producentem zmodyfikowanej genetycznie żywności (GMO).

Zdecydowane działania, które będą miały swój finał w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze, zostały podjęte przez grupę Monsanto Tribunal. W jej skład wchodzi Stowarzyszenie Konsumentów Ekologicznych, związek Regeneration International, Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM), stowarzyszenie Millions Against Monsanto oraz dziesiątki organizacji rolniczych i ekologicznych.

Na stronie Monsanto-Tribunal.org możemy dowiedzieć się, że korporację Monsanto obwinia się o przyczynianie się do zagłady ekologicznej, globalnego ocieplenia, zanieczyszczanie środowiska, a nawet o śmierć tysięcy ludzi.

To wszystko w wyniku opracowanie przez jej naukowców szeregu wysoko toksycznych produktów, które nieodwracalnie niszczą środowisko, wywołują choroby i doprowadzają do śmierci wielu ludzi.

Organizację wymieniają tu szczególnie substancje takie jak: polichlorowane bifenyle (PCB) które wpływają na płodność ludzi i zwierząt oraz kwas 2,4,5-trichlorofenoksyoctowy, czyli składnik Agent Orange wykorzystywany podczas wojny w Wietnamie i zakazany w Europie środek do ochrony roślin Lasso oraz Roundup, najpopularniejszy na świecie środek chwastobójczy.

Rozpoczęcie batalii w Hadze ma rozpocząć się w połowie października przyszłego roku. Jeśli organizacjom rolniczym i ekologicznym uda się wygrać z jednymi z najlepszych na świecie prawników pracujących dla Monsanto, to możemy być pewni, że produkty GMO przestaną być wykorzystywane i zaczną znikać ze sklepów.

Jednak jeśli nie uda się zwyciężyć, to skutek dla przeciwników GMO może być opłakany. Korporacje biotechnologiczne bowiem uzyskają w ten sposób międzynarodowe przyzwolenie na kontynuowanie swoich praktyk, a wtedy jeszcze prężniej zaczną się rozwijać i częściej zasypywać rynki swoimi produktami.

 

Źródło: geekweek.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 10 grudzień 2015 17:52
alexjones.pl NWO GMO Monsanto oskarżone o zbrodnie przeciwko ludzkości i przyrodzie