Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Pozew przeciwko UE i Monsanto. Fałszowali badania nad GMO?
Kategoria: GMO   Sobota, 05 marzec 2016 12:52 Autor: admin

Pozew przeciwko UE i Monsanto. Fałszowali badania nad GMO?

Pozew przeciwko UE i Monsanto. Fałszowali badania nad GMO? foto: alexjones.pl/Wikimedia Commons/CC

Istnieją podejrzenia, że władze UE oraz koncern Monsanto usiłowały na bazie błędnych danych i analiz zatrzymać w użyciu glifosat na europejskim rynku mimo jego rakotwórczego działania – tłumaczy Josef Unterweger, prawnik reprezentujący grupę Global 2000.

Oskarżyciele uważają, że działania obu organizacji były celowe. Wniosek taki wysnuto w związku z faktem, że zarówno Monsanto jak i EFSA zignorowały badania przeprowadzone przez Agencję Badań nad Rakiem. Jej przedstawiciele już w marcu ubiegłego roku przestrzegali, że herbicyd używany w uprawach roślin GMO (Roundup) oraz  inne środki na bazie glifosatu są „prawdopodobnie” rakotwórcze. Pod raportem podpisało się 96 naukowców. Ich ustalenia nie wpłynęły jednak na postępowanie decydentów.

Pozew przeciwko Monsanto i UE wniesiono w środę, tuż przed głosowaniem nad przedłużeniem zezwolenia na handel i produkcję GMO na terenie Unii Europejskiej. Decyzja odnośnie dalszego stosowania glifosatu na terenie UE zapadnie 7 lub 8 marca.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 05 marzec 2016 16:38
alexjones.pl NWO GMO Pozew przeciwko UE i Monsanto. Fałszowali badania nad GMO?