Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO GMO Kongres USA zatwierdza ustawę utrudniającą ustalenie, czy dany produkt zawiera składniki GMO
Kategoria: GMO   Sobota, 24 wrzesień 2016 09:45 Autor: admin

Kongres USA zatwierdza ustawę utrudniającą ustalenie, czy dany produkt zawiera składniki GMO

Popierana przez obie partie w Kongresie USA ustawa nazywana Monsanto Dark Act 2.0 (Mroczna ustawa Monsanto 2.0) jest o krok od stania się federalnym prawem, które pozwoli producentom ukrywać składniki GMO zawarte w ich produktach poprzez umieszczanie informacji o nich pod postacią kodów QR (kod w kształcie kwadratu wypełnionego w środku małymi białymi i czarnymi kwadracikami, w których układzie zakodowana jest informacja – przyp. red.).

Ta nieczytelna metoda znakowania będzie dyskryminowała niezliczoną rzeszę osób, zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne. Nie posiadając smartfonu, nie ma się możliwości odczytania treści kodu QR, a tym samym uzyskania informacji o tym, czy dany produkt zawiera GMO.

Stan Vermont uchwalił niedawno 0 wiele uczciwszą ustawę, która wymaga od firm produkujących żywność ujawnienia składników GMO bezpośrednio na etykiecie opakowania. Nowe prawo federalne całkowicie zastąpi ustawę stanu Vermont. Zgodnie z Monsanto^ Dark Act 2.0 wszelkie inne państwowe przepisy dotyczące przejrzystości w produkcji żywności zostaną również anulowane. W rezultacie niewybieralni i nieodpowiadający przed nikim urzędnicy Ministerstwa Rolnictwa USA będą określać zasady ujawniania GMO w postaci nieczytelnych kodów QR.

Tym sposobem poprzez karuzelę stanowisk Monsanto i reszta biotechnologicznej ferajny będą mieli bezpośredni wpływ na określanie, co należy uważać za GMO. Ta ustawa stwarza im niepowtarzalną okazję do zawłaszczenia całego procesu informacyjnego w zakresie biotechnologii. Na przykład jeśli produkt żywnościowy zawiera cukier rafinowany uzyskany z genetycznie modyfikowanych (GM) buraków cukrowych, kod QR tego produktu może informować konsumentów, że ten produkt jest wolny od GMO, ponieważ sam cukier nie jest bezpośrednio GMO, a jedynie „ekstraktem” z GMO. Takie same sztuczki będą stosowane w przypadku „ekstraktów” z soi GM i innych tego typu roślin.

Korzystając z takich nieuczciwych taktyk, przemysł biotechnologiczny będzie oszukiwał społeczeństwo w celu ukrywania składników GMO w produktach spożywczych. Nowa ustawa nie przewiduje kar dla firm, które nie będą spełniały jej wymogów, w związku z czym kody QR będą dżunglą dezinformacji i oszustw.

Ta skandaliczna ustawa o etykietowaniu GMO pokazuje determinację biotechnologicznego kartelu, który chce zmusić ludzi w ten sposób do spożywania ich toksycznych produktów.

Na szczęście, mimo nachalnej propagandy wiara w ich produkty stale spada. Badania pokazują, że ponad 40 procent Amerykanów unika lub ogranicza GMO w diecie. W roku 2014 doszło do wzrostu sprzedaży produktów z certyfikatem gwarantującym brak GMO o 8 miliardów dolarów. Co roku na półkach sklepowych w USA pojawia się ponad 2000 nowych produktów bez GMO. Sprzedaż organicznej żywności w USA od kilku lat wykazuje co roku dwucyfrowy wzrost.

L. J. Devon

 

Źródło: http://www.naturalnews.com/054718_GMO_labeling_Roberts-Stabenow_legislation.html, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 24 wrzesień 2016 11:25
alexjones.pl NWO GMO Kongres USA zatwierdza ustawę utrudniającą ustalenie, czy dany produkt zawiera składniki GMO