Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Amerykańskie korporacje internetowe rozpoczynają wojnę z wolnością słowa w Internecie
Kategoria: Informacje   Czwartek, 17 listopad 2016 19:10 Autor: admin

Amerykańskie korporacje internetowe rozpoczynają wojnę z wolnością słowa w Internecie

Jak można się było spodziewać, amerykańskie lewactwo nie może się pogodzić z rozstrzygnięciem wyborów prezydenckich w tym kraju. Okazało się, że nie sprawują jednak "rządu dusz" i Donaldowi Trumpowi udało się prześlizgnąć mimo zmasowanego hejtu ze strony lewicowych mediów. Gdy okazało się, że zdało się to na nic, właściciele głównych globalnych sieci społecznościowych: Google, Facebook i Twitter, porozumieli się w sprawie zwalczania myślących inaczej.

Uznano najprawdopodobniej, że jakieś niezależne blogi przesądziły w sprawie Trumpa. Zarówno właściciele Google jak i Facebooka są w szoku, że ich indoktrynacja na nic się zdała. Teraz postanowili się zemścić i zapowiedziano krucjatę wobec witryn internetowych zamieszczających "fałszywe wiadomości". Impuls ku takiej akcji dał sam Barack Obama, który podczas spotkania z Markiem Zuckerbergiem, szefem Facebooka, zażądał zrobienia porządku z "fake news", które rzekomo przyczyniły się do przegranej kandydatki Demokratów.

Do tego dołączyła się jeszcze korporacja Google, która postanowiła, że będzie niszczyć takie witryny pozbawiając je przychodów z reklam. Wygląda na to, że amerykańscy lewacy zwący się "liberałami" są tak wściekli na wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych, że postanowili rozpocząć bezpardonową wojnę ideologiczną, taką jak zaprezentowane niedawno Polakom poprzez blokowanie profilu Marszu Niepodległości i kilku polskich organizacji narodowych.

Sposób w jaki klasyfikowane będzie to, co jest wiadomością prawdziwą, a co nią nie jest, to coś bardzo niepokojącego. Sugeruje to, że istnieje jakiś ośrodek na kształt orwellowskiego ministerstwa prawdy, który ustala, poglądy do usunięcia z przestrzeni publicznej. Wygląda na to, że zarówno Google, jak i Facebook i Twitter, uważają, że mają prawo do kształtowania opinii na temat tego, co jest prawidłowym poglądem promowanym w danym społeczeństwie, a co nim nie jest.

Wszystko wskazuje na to, że wojna o Internet wkracza w kluczową fazę i dla uważających się za jego właścicieli firm, wybór Donalda Trumpa oznacza otwarcie nowego frontu. Lewacy uznali, że trzeba zewrzeć szyki i zaciekle zwalczać wolność słowa stosując wszelkie możliwe środki nacisku. Czas pokaże czy to wystarczy, aby zniszczyć wolnośc słowa w Internecie.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(19 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 21 listopad 2016 03:45
alexjones.pl NWO Informacje Amerykańskie korporacje internetowe rozpoczynają wojnę z wolnością słowa w Internecie