Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Rosyjski program NeuroNet – “CoBrain”, czyli plan połączenia ludzkich umysłów
Kategoria: Informacje   Środa, 30 listopad 2016 05:49 Autor: admin

Rosyjski program NeuroNet – “CoBrain”, czyli plan połączenia ludzkich umysłów

“Jak fantastyka naukowa staje się dziś przerażającą rzeczywistością, o próbach przemiany ludzi w biologicznych robotów. Wywiad z panią Galiną Carewą, reżyserem wielu filmów, w tym głośnych dokumentów o broni klimatycznej i programie HAARP, prowadzi pan Aleksander Artamonow.”

“A.A. – Porozmawiamy o zainteresowaniach pani różnymi systemami zbrojeń, takimi jak oddziaływanie na człowieka i jego środowisko. Pani nowe dzieło nosi bardzo ciekawą nazwę „Chcę pozostać człowiekiem”. Jest to ponad dwugodzinny film dokumentalny temu poświęcony. Zawiera on wiele ważnych informacji, które zapisywałem przygotowując się do tego programu. Film poświęcony jest problematyce wpływu na ludzki umysł za pomocą implantów i innych radiowych środków elektronicznych, aż do chipowania, oznaczania człowieka itd. Proszę opowiedzieć nam o istocie tego filmu. Na ile jest on aktualny?

G.C. – Na wstępie chce powiedzieć, że to nie jest żadna konspiracyjna idea a obecna rzeczywistość. Mamy na ten temat, w związku z wprowadzeniem wszystkich tych technologii elektronicznych, dokumentów elektronicznych, poważną dyskusję. Prezydent wprowadził dekret, że wszyscy ludzie żyjący w Rosji będą mieli robioną daktyloskopie. Staraliśmy się przeciwstawić temu systemowi i udało nam się jednak na trzy lata UED (Uniwersalna Karta Elektroniczna) odsunąć. Planowaną ją już wprowadzić. Będzie to albo biometryczny dowód osobisty albo uniwersalna karta elektroniczna, lub jedno i drugie. Na razie jest to niezbyt zrozumiałe, w każdym razie będą to dokumenty biometryczne, w które wbudowany będzie chip. Będą tam wszystkie podstawowe dane o człowieku, w tym dane biometryczne: fotografia, siatkówka oka, odciski palców.

A.A. – Bardzo ciekawe. Tym niemniej wracając do tego czym pani się zajmuje twórczo i jak ja rozumiem tym czym w Dumie Państwowej. Amerykanie od dawna zajmują się tego typu programami. Te programy jak zrozumiałem z filmu nie wywołały protestów ze strony naszych uczonych. Mówiąc o pani filmie cytuje wątpliwości naszych rosyjskich uczonych, z wyższej szkoły biznesu, dlatego że jednak w pani filmie są opinie ostrożne, lub otwarcie wrogie wypowiedziane przez przedstawicieli biznesu, proszę wybaczyć innowacje słowa o „startapach”, czyli nowych projektach. Są tam jeszcze postępowe przedsiębiorstwa zajmujące się rozwojem systemów nauki ludzkiego mózgu i odtworzenia jego funkcjonowania. Czyżbyśmy jeszcze nie zaszli w tym kierunku tak daleko w Rosji?

G.C. – Zaszliśmy wystarczająco daleko. W 2008 roku został podpisany dekret rządu (podpisał Putin) w sprawie zatwierdzenia list naukowo-badawczych i badawczo rozwojowych. Jedna z idei tej decyzji był przemysł nanosystemów tj. nanobioinformacyjne technologie poznawcze, opracowanie prostych interfejsów mózgowo-komputerowych. To jest to o czym będziemy mówić. W czym problem. 2008 rok, a w 2015 roku na posiedzenie rządu Miedwiediew polecił ministrowi edukacji i nauki Liwanowowi opracowanie rozporządzenia rządu w sprawie nowych technologii i projektów w Rosji. To już nie jest science fiction, to już się dzieje na poziomie rozporządzeń rządowych. 18 kwietnia 2016 r. została podjęta uchwala nr. 317 o realizacji inicjatywy narodowo-technologicznej. Ona polegała właśnie na tym, że nastąpi wprowadzenie nowych systemów, nowych map drogowych. Co zawiera te 9 map drogowych: AerNet, AfteNet, EnergoNet, FinNet, HillsNet, NirNet i jeden z głównych NeuroNet. I na to właśnie wydziela się te kwoty, tak postanowił rząd. Na to ministerstwo edukacji i nauki wydziela z budżetu osiem miliardów rubli w celu realizacji planowych przedsięwzięć map drogowych. Plus budowa techno-parków dla dzieci w wysokości jednego miliarda rubli. Proszę zwrócić uwagę jakie to sa ogromne sumy na mapy drogowe. Kiedy zaczynasz głębiej czytać czym jest NeuroNet i jak to będzie realizowane wylania się coś takiego. Do roku 2020 suma inwestycji na jeden NeuroNet wyniesie 100 miliardów dolarów. To ogromna suma.

A.A. – W Rosji? – Tak w Rosji.

CoBrain – NeuroNet (kliknij aby powiększyć)

G.C. – Mam tu plan jak wygląda NeuroNet. Powinniśmy coś powiedzieć o tym systemie. Oto jak wyglądają badania mózgu w Rosji i to jak wyglądają te mapy na tle NeuroNetu. Programy nazywają się CoBrain. Rosyjski program badania mózgu. Badania nad mózgiem stało się priorytetem na świecie. Zostały ogłoszone przez kongres USA i Unię Europejską jako priorytet w tym dziesięcioleciu. Odczytam teraz sześć kierunków NeuroNetu: NeuroWyksztalcenie, NeuroSport, NeuroMedycyna, NeuroFarma, NeuroAsystent, NeuroKomunikacja. To jest plan połączenia mózgu z komputerem poprzez chipowanie.

A.A. – Czy te chipowanie będzie w celu liczenia i identyfikacji ludzi? I czy również do torowania, że tak powiem mostu pomiędzy dyskiem twardym i naszym komputerem biologicznym który jest w naszej głowie? Co oznacza chipowanie w tym przypadku?

G.C. – To będzie zupełnie inny rodzaj Internetu, inny system, będą budowane neurokomputery. One już w zasadzie są i działają. Po prostu jeśli teraz jesteśmy w stanie zobaczyć, usłyszeć i rozmawiać z innymi, to tam ludzie będą już podłączeni bezpośrednio. Najważniejsze w NeuroNecie – to połączenie na ogromną skale, jak piszą, mózgów ludzi w jeden system i przekazywanie nie tylko słów i obrazów, ale i uczuć innym ludziom.

A.A. – To zadziwiające, budzi nie tylko szacunek ale i przerażenie. Dlatego że każdy mózg człowieka zawiera masę informacji osobistych, którymi nie chce się dzielić. Mamy określony podział na warstwy informacyjne. Coą czym dzielimy się tylko z dziećmi, współmałżonkiem, innymi ludźmi w pracy. A okazuje się że wszystko co jest w mózgu, cały „dysk twardy” będzie otwarty dla wszystkich. Jest pani za czy przeciw temu?

G.C. – Oczywiście, że przeciw. Dlatego, że nie wiadomo jak to w ogóle będzie działać i jak ludzie będą utrzymywać stosunki?

A.A. – Szklani ludzie…

G.C. – Po pierwsze, pełna przejrzystość i kontrola. W uwagach do planu działań mapy drogowej rozwoju NeuroNetu napisano: „Hybrydowy człowiek i intelekt maszyny pozwoli znacznie poszerzyć środowisko ludzkiego mózgu, podnieść jego wydajność dzięki integracji z technosferą. Rozmiar nowych segmentów rynku NeuroNetu do roku 2020 szacuje się na 100 miliardów dolarów”. Tak jak wspomniałam. Tu akurat mowa jest o prowadzeniu projektów badawczych CoBrain w Rosji. I to nie jest żadna fantastyka naukowa, jest to przyjęte na poziomie rządowym. I rzecz najważniejsza, realizowane to będzie w przedszkolach i szkołach. To pierwszy stopień, który zacznie działać.

A.A. – W pani filmie jest jeszcze straszniejsza perspektywa ponieważ nasi byli amerykańscy partnerzy okazało się, że już od dawna przestali uważać nas za partnerów. Oni w tym poszli znacznie dalej i chcą zacząć rozwój tych technologii na poziomie embrionalnym. System oddziaływania na głowę zostanie rozpoczęty jeszcze przed urodzeniem dziecka.(…)”  

C.d na filmie:

Matrix Reaktywacja – Rosja w NeuroNecie PL

 

Źródło: treborok.wordpress.com, stopzet.org/2016/11/30/rosyjski-program-neuronet


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 30 listopad 2016 06:37
alexjones.pl NWO Informacje Rosyjski program NeuroNet – “CoBrain”, czyli plan połączenia ludzkich umysłów