Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Rodzina Rothschildów najbogatsza na świecie
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 23 styczeń 2017 16:58 Autor: admin

Rodzina Rothschildów najbogatsza na świecie

Ostatni raport organizacji Oxfam jest bardzo niepokojący i wskazuje na stale rosnące rozwarstwienie społeczene. Przedstawiono w nim 8 najbogatszych osób na świecie, które posiadają taki sam majątek co biedniejsza połowa populacji ludzkiej. Niestety skupia się on wyłącznie na pojedynczych osobach i dlatego wciąż pozostaje zbyt optymistyczny.

W raporcie Oxfam nie uwzględniono największego zagrożenia. Jest nim najbogatsza na Ziemi rodzina Rothschildów, która obecnie trzyma w garści zdecydowaną większość banków centralnych na świecie. Założycielem tej dynastii finansowej był niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego Mayer Amschel Rothschild.

Wszystko zaczęło się w XVIII wieku, gdy Mayer założył pierwszy dom bankowy w Niemczech. Zajmował się handlem monetami i różnymi towarami, lecz podczas rewolucji francuskiej, postanowił zaangażować się w handel bronią, wełną i bawełną. Zaczął szmuglować pieniądze i przekazywał środki pieniężne między Wielką Brytanią a resztą kontynentu europejskiego.

Mayer Rothschild gromadził coraz większy majątek. Aby jeszcze bardziej rozkręcić swój interes, zaangażował swoje dzieci. Miał pięcioro synów, każdy z nich zaczynał swoją karierę we Frankfurcie, lecz z czasem postanowił wysłać ich do wielkich europejskich miast - do Londynu, Paryżu, Wiednia i Neapolu. Ostatni z nich pozostał we Frankfurcie. Dzieci Mayera osiedliły się za granicą i tam, jako partnerzy firmy założonej przez ojca, mieli rozkręcać biznes.

Dynastia Rothschildów jest wielka i potężna. Posiada ogromne wpływy na całym świecie. Na liście najbogatszych osób świata pojawia się czasem tylko jedna osoba z tej rodziny. Według organizacji Oxfam, najbogatszy na świecie jest Bill Gates, którego majątek wynosi około 75 miliardów dolarów. Lecz Rothschildowie, według różnych szacunków, mogą posiadać majątek warty od kilku do nawet kilkuset bilionów dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile posiada 70-85% populacji ludzkiej na świecie.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 25 styczeń 2017 15:21
alexjones.pl NWO Informacje Rodzina Rothschildów najbogatsza na świecie