Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Jak rząd wypuszcza fałszywe informacje w celu kontroli opinii publicznej
Kategoria: Informacje   Środa, 26 kwiecień 2017 11:38 Autor: admin

Jak rząd wypuszcza fałszywe informacje w celu kontroli opinii publicznej

Nie od dziś wiadomo, że w mediach można się natknąć na fałszywe informacje. Dostęp do rzetelnych mediów bywa często utrudniony, dla obywateli Chin jest prawie niemożliwy. Zeszłoroczny raport przedstawia brutalną prawdę o mediach kontrolowanych przez rząd.

488 milionów fałszywych informacji, postów w mediach społecznościowych jest co roku udostępnianych, puszczanych w obieg. Wszystko po to aby odwrócić uwagę od najistotniejszych decyzji podejmowanych na bieżąco. Naukowcy podkreślają, że zanim rozpoczęli badania nie zdawali sobie sprawy z kontroli przepływu danych na tak szeroką skalę.

W Chinach prowadzona jest operacja na szeroką skalę, polegająca na opłacaniu postów, które między innymi w sposób pochlebny wypowiadają się na temat poszczególnych działań rządu. Partia Komunistyczna podkreśla, że w ten sposób daje dodatkowe miejsca pracy, przeczą jednak temu badania prowadzone przez Harvard University. Według przeprowadzonego śledztwa, większość informacji zamieszczana jest przez pracowników rządowych, a nie jak twierdzi partia zwykłych obywateli.

Wiele stron internetowych, zagranicznych portali społecznościowych, w tym Google czy Facebook, są blokowane na terenie kraju, lub ściśle monitorowane, a aktywność poddawana jest cenzurze.

Badania na ten temat przeprowadzał Harvard University na czele z Garym Kingiem. Rząd chiński nie odniósł się w żaden sposób do opublikowanego raportu.

Victor Orwellsky

 

Źródło: Orwellsky.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 26 kwiecień 2017 13:53
alexjones.pl NWO Informacje Jak rząd wypuszcza fałszywe informacje w celu kontroli opinii publicznej