Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Litewski psychiatra w imieniu ONZ poucza USA jak organizować opiekę zdrowotną. Zwariował?
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 01 maj 2017 11:58 Napisał

Litewski psychiatra w imieniu ONZ poucza USA jak organizować opiekę zdrowotną. Zwariował?

Washington Post poinformował, że pojawiła się poufna, pięciostronicowa notka, w której ONZ ostrzega Stany Zjednoczone, że uchylenie ustawy zwanej "Obamacare" spowodowałoby "niezgodność z międzynarodowymi zobowiązaniami USA".

Rzecznik biura praw człowieka ONZ w Genewie potwierdził autentyczność listu, który został wysłany przez Dainiusa Purasa, litewskiego lekarza, który służy w ONZ jako "specjalny sprawozdawca w kwestii prawa wszystkich ludzi do korzystania z możliwie najwyższych norm ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego".

 image

Po ukończeniu gimnazjum Puras studiował medycynę, a w 1988 roku otrzymał doktorat z psychiatrii za opracowanie na temat „średniego i ciężkiego niedorozwoju umysłowego dzieci w populacji Wilna”. Puras kontynuował naukę na Uniwersytecie w Marburgu, był Kierownikiem Ośrodka Psychiatrii Dzieci i Pediatrii Społecznej Psychiatrycznej Kliniki Medycyny UV. Od 2000 do 2002 roku był dziekanem wydziału. Od 2012 roku jest profesorem. Od 1994 do 1999 był dyrektorem Centrum Rozwoju Dziecka i od 1989 do 2001 roku pracował w Ministerstwie Zdrowia Litwy. Od 2003 do 2011 roku był członkiem Rady Miasta Wilna. Obecnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Wilnie Santariškės.

Vytenis Andriukaitis - minister ochrony zdrowia LItwy - całkiem niedawno usiłował reanimować państwowe placówki medyczne i stworzyć jednakowe warunki zawierania umów z kasami chorych. Powołując się na konstytucję twierdził, że funkcjonujący system opieki zdrowotnej zaprzeczał p. 53 ustawy zasadniczej, która zapewnia bezpłatną opiekę zdrowotną. Media określiły propozycje ministra „niepotrzebną rewolucją" i „powrotem do czasów sowieckich".

Główny ONZ-towski donosiciel zdrowotny w wysłanym do Departamentu Stanu ostrzeżeniu podobno powiedział, że U.N. wyraża "poważne zaniepokojenie" dotyczące potencjalnej utraty ochrony zdrowia przez 30 milionów osób, co z kolei mogłoby naruszać "prawo do zabezpieczenia społecznego obywateli Stanów Zjednoczonych".

Nie wiadomo jakie pojęcie o systemie i poziomie opieki zdrowotnej w USA ma spec od psychiatrii. Mieliśmy w Polsce psychiatrę, który zajmował się armią i patrząc na skutki jego działania też można zwariować.

Jakie mamy korzyści z działania ONZ? Organizacja ta posiada tzw. "Siły Pokojowe".

image

Są to spore i kosztujące fortunę oddziały wojskowe, które w historii swego istnienia nigdy nie zapobiegły i nigdy nie rozwiązały żadnego konfliktu na świecie. Ostatnio ONZ uczyniło Arabię Saudyjską nową władzą w zakresie praw kobiet.

Powszechna deklaracja praw człowieka, na którą powołuje się pan doktor stwierdza m.in.:

Artykuł 25

  1. Każdy człowiek ma prawo do stopy życiowej zapewniającej zdrowie i dobrobyt jego i jego rodziny, włączając w to wyżywienie, odzież, mieszkanie, opiekę lekarską i konieczne świadczenia socjalne, oraz prawo do ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, choroby, niezdolności do pracy, wdowieństwa, starości lub utraty środków do życia w inny sposób od niego niezależny.
  2. Matka i dziecko mają prawo do specjalnej opieki i pomocy. Wszystkie dzieci, zarówno małżeńskie jak i pozamałżeńskie, korzystają z jednakowej ochrony społecznej.

Co w tej sprawie skutecznie robi ONZ? Dla zmniejszenia skali problemu promuje aborcję.

Natomiast jest pewne że ONZ jest najbardziej skorumpowanym podmiotem na naszej planecie.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 01 maj 2017 14:58
alexjones.pl NWO Informacje Litewski psychiatra w imieniu ONZ poucza USA jak organizować opiekę zdrowotną. Zwariował?