Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Lech Wałęsa chce likwidacji Polski: "Z Polski i Niemiec trzeba stworzyć jedno państwo"
Kategoria: Informacje   Wtorek, 24 wrzesień 2013 14:02 Napisał

Lech Wałęsa chce likwidacji Polski: "Z Polski i Niemiec trzeba stworzyć jedno państwo"

Lech Wałęsa chce likwidacji Polski: "Z Polski i Niemiec trzeba stworzyć jedno państwo" foto: Wikimedia Commons

„Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy – to idee starej epoki” – powiedział w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS Lech Wałęsa. „Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa” - dodał.

Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur - stwierdził w wywiadzie Wałęsa. Dodał, że podczas swoich podróży po świecie próbuje namawiać ludzi do dyskusji nad nowym porządkiem świata. Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa - zasugerował.

Dziennikarze pytali legendarnego przywódcę "Solidarności" o ocenę stosunków polsko-rosyjskich. Niestety nie można ich nazwać dobrymi - ocenił. Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie  przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi - tłumaczył. Dodał, że jedną ze spraw, które utrudniają relacje Polski i Rosji jest obecnie katastrofa smoleńska. Są tacy ludzie, którzy żyją historią, przeszłością, specagentami. Oni nie umieją wymyślić nic innego. Dlatego nie wolno im dawać powodu. Takie tematy należy usuwać - podsumował były prezydent.

Przemysław Marzec

 

za: rmf24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 16 listopad 2013 22:27
alexjones.pl NWO Informacje Lech Wałęsa chce likwidacji Polski: "Z Polski i Niemiec trzeba stworzyć jedno państwo"