Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Szef CNN: czas rozbić monopole Google i Facebooka
Kategoria: Informacje   Czwartek, 01 marzec 2018 08:02 Autor: Andreas

Szef CNN: czas rozbić monopole Google i Facebooka

FAKE NEWS NETWORK FAKE NEWS NETWORK mem interentowy

CNN przez lata było informacyjnym potentatem na amerykańskim i światowym rynku. Teraz pozycja stacji została poważnie zachwiana w wyniku błyskawicznego wzrostu potęgi internetowych firm bazujących na nowoczesnych technologiach. Ich siła zaczyna przybierać niepokojące rozmiary, na co zwrócił uwagę szef CNN Jeff Zucker.

Szef CNN zaapelował do instytucji państwowych zajmujących się walką z nieuczciwą konkurencją o interwencje w kwestii ograniczenia hegemonicznej roli Facebooka i Google’a. Zdaniem Zuckera nadzór nad dominującymi firmami jest koniecznością. W przeciwnym wypadku oba podmioty osiągną pozycję monopolistyczną, co przełoży się również na nowe zagrożenia w zakresie bezpieczeństwa i prywatności użytkowników oraz zanik pluralizmu światopoglądowego.

W wystąpieniu, które miało miejsce na targach MWC w Barcelonie Zucker powiedział: – Faktem jest, że nikt z jakiegoś powodu nie patrzy na te monopole, które są Google i Facebook – stwierdził szef CNN. – Myślę, że to prawdopodobnie największy problem, przed którym stoi rozwój dziennikarstwa w nadchodzących latach – dodał.

Gigant Marka Zuckerberga oraz potężna firma Siergieja Brina i Larry’ego Page’a zdominowały rynek reklam internetowych. Jak podaje eMarketer, Google i Facebook w 2018 roku będą kontrolować  63,1 procent wszystkich wydatków na media cyfrowe w Stanach Zjednoczonych.

Co proponuje szef CNN? Przede wszystkim – wypracowania nowych metod uzyskiwania przychodów przez mniejszych graczy, do których, o ironio, zalicza się obecnie niedawny potentat telewizyjny. Drugą, równie ważną kwestią, jest konieczność rozbicia monopolistycznej pozycji przez publiczne instytucje.

Przychody Google’a osiągną w 2018 roku 35 miliardów dolarów. To o 19 procent więcej niż rok wcześniej. Jeszcze bardziej obłowi się moloch Zuckerberga, którego dochody wzrosną o ponad 40 procent, czyli o 17,4 miliarda dolarów.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 01 marzec 2018 00:18
alexjones.pl NWO Informacje Szef CNN: czas rozbić monopole Google i Facebooka