Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Prawdopodobnie Zachód jest odpowiedzialny za podtrucie Skripala
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 30 kwiecień 2018 08:40 Autor: Andreas

Prawdopodobnie Zachód jest odpowiedzialny za podtrucie Skripala

Prawdopodobnie Zachód jest odpowiedzialny za podtrucie Skripala siedziba agencji MI6

Craig Murray uaktualnił swój wcześniejszy wpis na tema Skripala (podlinkowany w tekście) ciekawymi informacjami i spekulacjami.

UPDATE: Jakoś głupio zapomniałem o tym istotnym potwierdzeniu, jakie przyszło z Channel 4 News (od seryjnego buntownika Alexa Thomsona) o D-Notice [jest to „delikatna sugestia” ze strony władz skierowana do mediów, żeby o czymś lub o kimś nie w ogóle nie wspominać] obowiązującym w odniesieniu do Pablo Millera.

Wtedy nie zdawałem sobie sprawy z tego, co wiem teraz, a mianowicie, że chronionym tą metodą człowiekiem jest Pablo Miller – kolega Christophera Steele’a najpierw z MI6, a potem z Orbis Intelligence i autor fabrykacji dossier na Trumpa i historyjki o rosyjskim „złotym deszczu”. Z faktu, że absolutnie pierwszą rzeczą, jaką zrobił brytyjski rząd w sprawie podtrucia, był ban we wszystkich mediach na jakiekolwiek wzmianki o Pablo Millerze, z bardzo wysokim prawdopodobieństwem wynika, że cały ten incydent ma związek z dossier Trumpa i że Skripal – który, jak może pamiętacie, przehandlował Brytyjczykom nazwiska rosyjskich agentów za forsę – pracował nad dossier z Millerem, a potem groził ujawnieniem zawartych w nim kłamstw za przyzwoitą kwotę.

ORYGINALNY POST: Poniższy komentarz  został zamieszczony na mojej stronie internetowej przez Clive’a Pontinga, nestora brytyjskich whistleblowers. Teraz dostałem zgodę na ponowną publikację tego komentarza i ujawnienie nazwiska autora:

Czytam ten blog od jakiegoś czasu, ale to jest mój pierwszy komentarz. Podobnie jak Craig, byłem długoletnim urzędnikiem państwowym, tyle że w ministerstwie obrony, a nie w MSZ (FCO). Miałem częsty kontakt ze wszystkimi trzema agencjami wywiadowczymi. Wydaje mi się, że powodem, dla którego żadne z mediów nie prowadzą dziennikarskiego śledztwa w sprawie afery w Salisbury i nie podają niezależnych informacji na ten temat, ograniczając się do przekazywania tego, co dostają od rządu, jest to, że rząd przyklepał D-Notice na cały ten incydent; niemożliwe jest również podanie do wiadomości, że taki zakaz został wprowadzony.

A tu inna teoria na temat tego, co się stało. Rosjanie ułaskawili Skripala i pozwolili mu opuścić kraj (agencje szpiegowskie dobrze wiedzą, że agenci zawsze będą wymieni za innych po jakimś czasie – to jedyne zabezpieczenie, jakie mają, i pomaga w rekrutacji). W Wlk. Brytanii Skripal był gruntownie przesłuchany przez MI6 i MI5 (jego były opiekun mieszka w pobliżu w Salisbury). Jeśli w którymś momencie odkryli, że Skripal przekazywał im fałszywe informacje – może na polecenie FSB jako warunek zwolnienia – życie niektórych ludzi mogło być zagrożone, może nawet ktoś zginął. A jeżeli brał też udział w stworzeniu dossier ze „złotym deszczem”, to powód do podjęcia działań miałyby również pewne elementy w USA. Ten cały incydent był wewnętrzną robotą i celem wcale nie było zabicie Skripala – stąd użycie BZ – ale zastraszenie go i ukaranie. Sposób postępowania w tej sprawie wskazywałby, że władze doskonale wiedziały, co się dzieje, ale musiały to zatuszować.

Uzupełnienie

Chciałem dodać, że policjant, który „przypadkiem” był w pobliżu, niemal na pewno był „opiekunem” z jakiejś jednostki specjalnej, który obserwował Julię. Mediom nie wolno się nawet zająknąć o istnieniu D-notice.

Ci z nas, którzy byli w brzuchu bestii i mieli bliski kontakt z agencjami wywiadowczymi, naprawdę wiedzą, do czego one, i brytyjski rząd, są zdolne. To nie są w żadnym razie „biali rycerze”.

Dodałbym jeszcze, że od pierwszego dnia było oczywiste, że istnieje ścisła cenzura na wspominanie o Pablo Millerze.

Tłumaczenie: PRACowniA

Informacje o Millerze i jego powiązaniach trzeba sobie wyszperać. Dla ułatwienia na początek jeden z linków:

The Daily Beast, marzec br. Pablo Miller: The Mystery Man Who ‘Recruited’ Putin’s Poisoned Spy. Tu m.in. interesująca informacja, że Miller pracował również w brytyjskiej ambasadzie w Warszawie w latach 2010-2013 jako radca czy doradca (counsellor). Ciekawe, ilu nowych szpiegów u nas zwerbował.

A tu krótka wzmianka o Millerze na [link]  psz.pl z 2007 r.

 

Craig Murray
28 kwietnia 2018 r.

 


Źródło: PRACowniA


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 kwiecień 2018 13:14
alexjones.pl NWO Informacje Prawdopodobnie Zachód jest odpowiedzialny za podtrucie Skripala