Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje To You Tube zadecyduje, czy to co oglądasz jest rzetelne
Kategoria: Informacje   Piątek, 13 lipiec 2018 09:01 Autor: Andreas

To You Tube zadecyduje, czy to co oglądasz jest rzetelne

To You Tube zadecyduje, czy to co oglądasz jest rzetelne mem internetowy

You Tube wprowadza politykę promowania jedynie „wiarygodnych” źródeł informacji, czyli w praktyce tych, które zechcą nam zaprezentować jego administratorzy. Czy jest to odebranie resztek wolności rynkowi medialnemu w sieci i zapowiedź zbliżającej się cenzury?

Dyrektywa jaką przyjął niedawno zarząd technologicznego giganta ma szlachetny cel – zapobiegać tzw. „teoriom spiskowym” oraz „fake newsom”. Polegać będzie na usprawnieniu algorytmów, aby po obejrzeniu danego filmu z „teorią spiskową”, kolejne nie wyświetliły się nam jako proponowane. Dodatkowo usprawnione zostanie pozycjonowanie, aby treści z „wiarygodnych źródeł” były dużo łatwiej dostępne.

Haczyk tkwi jednak w tym, co You Tube uznaje jako wiarygodne źródło. To bowiem technologiczny gigant będzie trzymał w ręku wszystkie narzędzia, za pomocą których odsieje „ziarno od plew”. Nie znamy także dokładnych instrumentów i mechanizmów, które posłużą cyfrowym algorytmom w rzeczywistej weryfikacji prawdziwości informacji zamieszczonych w filmach.

Oprócz usprawnienia algorytmów, YT będzie promował rzetelne dziennikarstwo także za pomocą przyznawania specjalnych grantów dla danych kanałów. Na ten cel zostanie przeznaczone blisko 25 mln dolarów. YT będzie wybierał i promował te kanały, które – ich zdaniem – przedstawiają wiarygodny kontent.

Wkrótce wprowadzone zostanie wyświetlanie specjalnego „paska informacyjnego” z odnośnikami nie tylko do filmów, ale także do artykułów w wyszukiwarce Google. YT będzie także ściślej współpracować z Wikipedią czy Encyklopedią Britannica.

Taka strategia budzi pytania czy tradycyjne, mainstreamowe dziennikarstwo jest jeszcze wiarygodne. Do pytań związanych z zaprowadzaniem ewentualnej cenzury odniósł się Neal Mohan, główny dyrektor ds. produktu YT.  

Oczywiście, że będzie możliwość skonfrontowania informacji. Filmy z teoriami spiskowymi nadal będą dostępne. Nie chodzi o to żeby je zlikwidować, ale żeby dać użytkownikom możliwość weryfikacji informacji w nich zawartych.

Strategia You Tube’a jest częścią planu Google mającego na celu „wskrzesić rzetelne dziennikarstwo”. Na ten cel już przeznaczono 300 mln dolarów.

Taka odgórna ingerencja w medialny rynek nie bezpodstawnie wzbudza wiele kontrowersji. Światowy rynek medialny obecnie zdominowany przez przedstawicieli liberalno – lewicowej wykładni politycznej.

Źródło: lifesitenews.com / wired.com       

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-07-12)

 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 13 lipiec 2018 09:55
alexjones.pl NWO Informacje To You Tube zadecyduje, czy to co oglądasz jest rzetelne