Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Cenzura Facebooka spada na lewicę
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 13 sierpień 2018 08:02 Autor: Andreas

Cenzura Facebooka spada na lewicę

Cenzura Facebooka spada na lewicę lewis12309/Flickr/CC BY-SA 2.0

Jedyna niezależna, lewicowa platforma medialna o Wenezueli po angielsku Venezuelanalysis (VA) została w miniony czwartek usunięta  z powodu „ostatniej aktywności niezgodnej z regułami Facebooka”. VA będzie się odwoływać: „To oczywista próba zablokowana obsługi wydarzeń w Wenezueli. Czy potrzeba nam dodatkowych dowodów, że Facebook to zbrojne ramię mediów głównego nurtu, które cenzuruje alternatywne głosy?”

VA pisze, że jego strona na Facebooku zniknęła po publikacji artykułu demolującego żałosną obsługę dziennikarską zachodnich mediów w sprawie próby zamachu na wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro. Venezuelanalysis jest utrzymywana przez czytelników. Stanowi wyjątek w świecie anglosaksońskim ze względu na swą pozycję pro-boliwariańską, co stanowi uderzający kontrast z mediami w Stanach, które na ogół promują prawicową opozycję.

„W przeciwieństwie do większości reportaży wielkich mediów na temat rządów Ameryki Łacińskiej, VA dostarcza koniecznej kontr-ekspertyzy oferując lewicową wizję wydarzeń w Wenezueli, dogłębną, biorącą pod uwagę zdanie ubogich, którzy stanowią większość kraju” – bronił VA znany reżyser Oliver Stone. Zdaniem Noama Chomsky’ego, VA „daje opis, analizę i bardzo użyteczne komentarze na temat Wenezueli, co spotyka się rzadko w Stanach i na generalnie na Zachodzie. A to jest konieczne dla zrównoważonego zrozumienia sytuacji.”

Do cenzury strony VA na Facebooku doszło po skoordynowanej akcji Youtube’a, Facebooka i Apple’a przeciw prawicowej Infowars. Facebook usunął następnie 32 strony różnych organizacji, w tym wydarzenie o manifestacji lewicy w Waszyngtonie przeciw demonstracji skrajnej prawicy. Neonaziści  mają świętować dziś zeszłoroczne wydarzenia  w Charlottesville, gdzie zginęła lewicowa aktywistka Heather Heyer. Jeden z organizatorów manifestacji lewicy został oskarżony o „prorosyjskość”.

Facebook stał się partnerem Rady Atlantyckiej, finansowanej przez NATO, dyktatury Zatoki Perskiej i przedsiębiorstwa przemysłu zbrojeniowego, by wyeliminować „fake newsy” ze swej platformy. Od 2009 r. obowiązuje go również układ z amerykańską NSA (Agencją Bezpieczeństwa Narodowego), której dostarcza na żądanie danych o swych użytkownikach.

 

Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 13 sierpień 2018 08:31
alexjones.pl NWO Informacje Cenzura Facebooka spada na lewicę