Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje   Środa, 09 styczeń 2019 08:08 Autor: Andreas

Globalizm – lepsza okropna śmierć niż okropności bez końca

Globalizm – lepsza okropna śmierć niż okropności bez końca Alex Antropov/Flickr/Public domain

Ponieważ wszystkie nowe systemy rosyjskiego uzbrojenia dają możliwość odwetowego ataku, to jeśli neokonserwatyści uznają, że nuklearna zagłada jest lepsza od utraty przez Amerykę hegemonii, to nic nie będzie w stanie ich powstrzymać.

Na przełomie roku, znany niezależny amerykański publicysta, były analityk CIA specjalizujący się w tematyce sowieckiej i rosyjskiej, zaprezentował globalną strategiczną ocenę 2018 i perspektywy na rok 2019:
>https://thesaker.is/from-2018-to-2019-a-quick-survey-of-a-few-trends/

Artykuł jest na tyle dosadny i w mym odczuciu trafny, że pozwalam sobie zaprezentować go prawie w całości:

„Rok 2018 przejdzie do historii jako punkt zwrotny w geostrategicznej ewolucji naszej planety. Z wielu przyczyn tego zaprezentuję tylko te najważniejsze.

Imperium zawahało się wielokrotnie

Żydowsko-anglosaskie imperium wystosowało do swych adwersarzy wiele gróźb, ale w ostatecznym rozrachunku wycofywało się z nich. Wbrew pozorom Imperium jest w defensywie na wielu frontach, z których zacytuję tylko kilka najistotniejszych:

1. Warto przypomnieć wszystkie gigantyczne groźby Trumpa w stosunku do Korei Północnej. Administracja promulgowała zamiar wysłania aż trzech grup lotniskowców ku wybrzeżom tego kraju, grożąc mu całkowitym unicestwieniem. Ostatecznie włączyła się w grę Korea Południowa, otwierając bezpośredni kanał negocjacji i wszystkie groźby USA obróciły się w niwecz.

2. W kwietniu USA, Francja i Wielka Brytania zaatakowały Syrię w celu „ukarania” jej za rzekome użycie broni chemicznej. Ze 103 rakiet, 71 było zestrzelonych przez Syryjczyków. Pomimo to media odtrąbiły wielki sukces tego przedsięwzięcia.

3. Przez cały rok oczekiwaliśmy na ukraiński atak na Donbas, który nie zmaterializował się, zapewne z powodu ostrzeżenia Putina o zagrożeniu dla samej państwowości Ukrainy w przypadku takiego aktu.

4. We wrześniu w Syrii izraelskie samoloty szturmowe skryły się za rosyjski IŁ 20, w wyniku czego zarówno samolot, jaki i załoga zostały zniszczone rakietą obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na ten akt, Rosjanie przekazali Syrii nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej S-300, w rezultacie czego Izrael zmuszony był zaprzestać nalotów na to państwo. No, nie zupełnie. W jednym przypadku izraelskie myśliwce skryły się za dwa pasażerskie samoloty.

5. W grudniu Trump ogłosił wycofanie swych wojsk z Syrii. „Jedyne supermocarstwo”, „niezbędna nacja”, „przywódca wolnego świata”, nie było nawet w stanie poradzić sobie z osłabioną ofiarą i pomimo wieloletnich gróźb, musiało pozostawić „potwora” Assada u władzy.

6. Do grona wielu mniejszych porażek zaliczyć można: fiasko morderstwa Kaszogi, fiasko wojny w Jemenie, Afganistanie, Iraku, nieudane próby usunięcia prezydenta Maduro w Wenezueli, oraz stopniową utratę kontroli nad UE, oraz katastrofę wojny gospodarczej z Chinami.

Wspólnym mianownikiem wymienionych spraw jest niemoc Stanów w realizacji swych zadań. Pogarszają sytuację wewnętrzne walki w łonie elity. Gdy wszystko idzie dobrze panuje w jej łonie harmonia, gdy system się wali, każdy walczy tylko za siebie w myśl powiedzenia: Zwycięstwo ma wielu ojców, przegrana jest sierotą.

W rzeczywistości USA nie jest super-mocarstwem, ale upadającym państwem w całym zakresie spraw, a główną przyczyną głoszenia mocarstwwego statusu jest jego potęgą nuklearna, na podobieństwo Rosji w latach 90-tych.

Co do amerykańskich sił zbrojnych to są one niezwykle skuteczne w zabijaniu mas ludzkich, głównie cywilów, ale nie są zdolne do osiągnięcia zadanych celów militarnych. Dla porównania, Rosja w krótkim czasie, małymi siłami zdołała ustabilizować sytuację w Syrii, czego przez wiele lat nie mogły dokonać Stany.

Porażka próby podporządkowania, lub choćby kontroli Rosji

Amerykańska potęga wojskowa oparta jest na następujących elementach:
– strategiczne rakiety balistyczne
– lotnictwo
– lotniskowce
– systemy obrony antyrakietowej
– tysiąc (1000) baz wojskowych rozrzuconych po całym świecie

W odpowiedzi na te zagrożenia Rosja wprowadziła najnowocześniejszy system obrony powietrznej zwanej przez dowódców amerykańskich Russia’s anti-access/area denial (A2/AD) oraz hyperdzwiękowe rakiety Kindżał, które spowodowały że cała nawodna flota USA staje sie bezużyteczną w ewentualnym ataku na Rosję. Rakiety owe mogą zniszczyć wszystkie amerykańskie okręty bez względu na ich systemy obrony przeciwlotniczej.

Podobnie, zainstalowanie termonuklearnych rakiet Sarmat i Awangard spowodowało pełną bezużyteczność amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej (ABM). W tym miejscu należy podkreślić, że żaden z rosyjskich systemów uzbrojenia nie jest w stanie zapobiec wyprzedającemu amerykańskiemu atakowi nuklearnemu lub konwencjonalnemu. Jedyne co one osiągają to pewność, że amerykańscy przywódcy nie będą dalej funkcjonować w iluzji możliwości uniknięcia rosyjskiego uderzenia odwetowego. Rosja ma obecnie więcej niż trzeba rakiet lądowych, morskich i lotniczych, by całkowicie zmieść z powierzchni ziemi Stany Zjednoczone w odwetowym uderzeniu. Na dodatek nowe rakiety dalekiego zasięgu są w stanie zniszczyć każdy cel położony w dowolnym miejscu planety.

Główna przyczyna dla której USA stały się potęgą w XX wieku to, to że były one chronione przez wielkie oceany, a wszyscy potencjalni przeciwnicy mieli swe gospodarki kompletnie zniszczone przez II wojnę światową. Miast wykorzystać tą ogromną przewagę, Stany spędziły większość wieku maltretując małe bezbronne kraje i zmuszając je do pełnej uległości w stosunku do wujka Szmula (żydowskoanglosaski wariant wujka Sama).

Dzięki globalistom amerykańska potęga gospodarcza przestała istnieć. Dzięki neokonserwatystom i ich arogancji, USA są obecnie w konflikcie z większością kluczowych państw naszego globu. Próba podporządkowania sobie Rosji i Chin skatalizowała powstanie między nimi antyamerykańskiego sojuszu. W rezultacie, chcąc je izolować, USA same wyizolowały się z ogromnej masy kontynentu Euroazjatyckiego. Nieskończenie głupia polityka uległości w stosunku do Izraela spowodowała wykluczenie Ameryki z bogatego w ropę Bliskiego Wschodu.

Perspektywy Ameryki w 2019 roku

Jeśli USA nie zmienią swej konfrontacyjnej polityki w stosunku do Rosji, starcia tych dwu mocarstw nie da się uniknąć. Rosja wycofała się tak daleko jak to jest możliwe i nie ma miejsca na dalsze ustępstwa. Z poufnego źródła wiem, że jeśliby Stany zaatakowały wojska rosyjskie w Syrii (jak tego chciał Bolton), to odpowiedzią byłoby uderzenie na nośniki amerykańskich rakiet w tym rejonie (okręty i samoloty). MIGi-31K z rakietami Kindżał były gotowe do ataku. Dzięki Bogu to nie nastąpiło, ale każda taka okazja zbliża nas do III wojny światowej.

Nie jest tajemnicą, jak diaboliczni, obłąkani i maniakalni są przywódcy Izraela. Istotne jest jednak, jak są oni głupi i nonszalanccy, oraz to że mają oni każdego waszyngtońskiego polityka w kieszeni. Dlatego USA nie tylko nie są supermocarstwem, ale nawet suwerennym państwem.

Imperium ma obecnie wiele problemów w Europie. Jeśli Ukraina zaatakuje Donbas lub Rosję, spowoduje to chaos i zalanie UE nowymi uchodźcami. W Unii zaczynają dominować eurosceptyczne odczucia, zwłaszcza we Włoszech, na Węgrzech i z innych powodów nawet w Polsce. Francja znajduje się na granicy wojny domowej, której następna runda może spowodować upadek tamtejszego reżimu.

W Ameryce łacińskiej, Imperium udało się usunąć wielu patriotycznych przywódców, ale ma kłopoty z zainstalowaniem pro-amerykańskich reżimów.

W Azji, Chiny oferują każdej amerykańskiej kolonii nowy model cywilizacyjny, który okazuje się być atrakcyjny. Mieszanka anglosaskiej arogancji, ignorancji i pychy traci swą moc w odniesieniu do ludów tego kontynentu. A USA nie mają im nic więcej do zaoferowania.

Konkluzja

Rosyjskie powiedzenie konstatuje, że лучше ужасный конец чем ужас без конца. Nie ma wątpliwości, że upadek żydo-anglosaskiego Imperium będzie kontynuowany. Jedno co się nie zmieni, to możliwość zniszczenia Rosji uderzeniem nuklearnym ze strony USA. Ponieważ wszystkie nowe systemy rosyjskiego uzbrojenia dają możliwość odwetowego ataku, to jeśli neokonserwatyści uznają, że nuklearna zagłada jest lepsza od utraty przez Amerykę hegemonii, to nic nie będzie w stanie ich powstrzymać.

Ostatnio spędziłem klika dni w Boca Raton, gdzie wypoczywa większość amerykańskiej „arystokracji”; życie jest dla nich łaskawe i nie ma wątpliwości, że jeśli ktoś zechce im odebrać status „przywódców planety” to zareagują z wściekłością.

Otwartym pozostaje więc pytanie, czy my (Ludzkość) potrafi odebrać im nuklearny guzik, zanim zdołają oni zrobić z niego użytek?
Nie wiem.
Ale, że Imperium trzeszczy w szwach to wiem na pewno.”

 

Źródło: Drnowopolskiblog.neon24.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(30 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 09 styczeń 2019 11:13