Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Rosyjska Wikipedia znalazła się w rejestrze stron zakazanych
Kategoria: Informacje   Niedziela, 07 kwiecień 2013 22:23 Napisał

Rosyjska Wikipedia znalazła się w rejestrze stron zakazanych

Jak podają media rosyjskie, internetowa encyklopedia Wikipedia trafiła tam do rejestru stron zakazanych. Informację taką podano oficjalnie 5 kwietnia.

Zrobiono tak po tym, gdy w Wikipedii dwukrotnie opublikowano artykuł propagujący palenie marihuany. Rosyjski rejestr zakazanych witryn funkcjonuje od listopada 2012 roku i stworzono go, aby przeciwdziałać propagowaniu patologii, promowaniu narkomanii i nawoływaniu do samobójstw.

Przed ukaraniem do właściciela strony, na której publikowane są informacje niezgodne z rosyjskim prawem, wysyłane jest ostrzeżenie. Według przepisów jeśli treści naruszające prawo nie są usuwane w ciągu trzech dni, cała witryna trafia do rejestru stron zakazanych i dostęp do niej zostaje zablokowany.

Od momentu uruchomienia rejestru, trafiła tam m.in. encyklopedia Lurkmore (za artykuł o konopiach), a także Youtube (rzekomo za filmy propagujące samobójstwa). Po usunięciu zakazanych materiałów, naruszających prawo witryny są usuwane z rejestru.

 

 

Źródło: Zmiany na Ziemi


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 07 kwiecień 2013 22:29
alexjones.pl NWO Informacje Rosyjska Wikipedia znalazła się w rejestrze stron zakazanych