Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Raport z oblężonej Unii
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 19 styczeń 2015 12:01 Autor: admin

Raport z oblężonej Unii

Po strzelaninie w belgijskim Verviers policja tłumaczy zastrzelenie jednego z nich w taki sposób: – To byli niesłychanie dobrze uzbrojeni mężczyźni. Natychmiast otworzyli ogień i zanim zostali zneutralizowani, przez kilka minut strzelali do jednostek specjalnych policji federalnej z broni wojskowej i pistoletów – to słowa prokuratora federalnego Belgii Erica Van Der Sypta.

Kilka godzin później na biurka szefów policji i wywiadu Niemiec trafiają raporty-otrzeżenia. Od ich kolegów z innych krajów NATO. ‘Grożą wam zamachy na dworce kolejnowe w Berlinie i Dreźnie. Na dniach’. Chodzi o działania skierowane w uczestników planowanych na poniedziałek 19 stycznia antyislamskich marszów. Konkretne informacje? Nie ma danych o miejscu i czasie ewentualnych zamachów. A przynajmniej tak informują w oficjalnych komunikatach Niemcy, z kŧórych do Świętej Wojny na Bliskim Wschodzie i z Europą wyjechało ponad 600 młodych ludzi.

Włosi poszli dalej, bo ogłosili stan zaagrożenia na 7 w dziesięciostopniowej skali. Policja i wojsko na ulicach to widok już dla Włochów stający się normalnością. Rzymska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie grupy około dziesięciu mieszkających we Włoszech wyznawców islamu, którzy – jak ustalono – mają kontakty z dżihadystami w innych krajach. Rozważa się postawienie im zarzutu udziału w organizacji prowadzącej działalność wywrotową i terrorystyczną. Na celowników służb bezpieczeństwa jest kolejnych 100 osób, włoskich rezydentów z Północnej Afryki. Co dziesiąta z nich to kobieta.

Hiszpanie wprowadzają nowe prawo regulujące postępowanie w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa narodowego wskutek ataków terrorystycznych, katastrof naturalnych i innych wydarzeń. Przewiduje on ogłaszanie ‘stanu alarmowego’ i ‘stanu wyjątkowego’, co daje praktycznie nieograniczone uprawnienia rządowi w podejmowaniu decyzji dotyczących bezpieczeństwa państwa. I ogranicza swobody obywatelskie. Ale po zamachach w Madrycie sprzed kilku lat Hiszpanie chętnie praw się pozbędą, jeżeli tylko będą mieli gwarancję, że tym razem uda się zapobiec rzezi.

Również brukselska siedziba Komisji Europejskiej stała się twierdzą z obowiązującym alarmem III stopnia, do której praktycznie rzecz biorąc mogą wejść wyłącznie komisarze europejscy i urzędnicy pracujący w KE i PE.

Polska, jako kraj-cel ewentualnych ataków terrorystycznych jest również wymieniana przez analityków, wcale nie na tak dalekich pozycjach.

 

Źródło: 3obieg.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 19 styczeń 2015 17:42
alexjones.pl NWO Informacje Raport z oblężonej Unii