Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Brzeziński: Technokratyczna elita będzie w przyszłości rządzić światem
Kategoria: Informacje   Środa, 15 lipiec 2015 13:28 Autor: admin

Brzeziński: Technokratyczna elita będzie w przyszłości rządzić światem

Niekiedy to, co dzieje się obecnie zostało, już dawno temu opisane przez jakiegoś pisarza science fiction, który w swojej antyutopii zawarł czarny scenariusz rozwoju cywilizacji. Jak jednak traktować scenariusze pisane przez członka globalnych elit?

Zbigniew Brzeziński może uchodzić bez wątpienia za jedną z najbardziej wpływowych postaci drugiej połowy XX wieku. Ten były doradca Jimmy’ego Cartera uważany jest nie tylko za skutecznego polityka, ale też za wybitnego analityka, którego prognozy niejednokrotnie okazały się wyjątkowo trafne. Ponadto, wiele się mówi o ukrytej działalności Brzezińskiego i jego współpracy z CIA, podczas której walnie przyczynił się do powstania Al-Kaidy a także do budowy Nowego Porządku Światowego.

Interesująca jest jego wizja, jaką jeszcze w 1970 roku przedstawił w książce „Between Two Ages: America’s Role in the Technetronic Era”: „Zagrożeniem, znacznie mniej widocznym, ale fundamentalnym dla liberalnej demokracji będzie to płynące bezpośrednio z technologii, i wiązać się będzie z pojawieniem znacznie bardziej kontrolowanego i sterowanego społeczeństwa. Takie społeczeństwo zdominowane będzie przez elitę, której dążenie do przejęcia władzy politycznej opiera się będzie na znaczącej przewadze jaką posiadać będzie w postaci naukowego know-how.” „Nieskrępowani tradycyjnymi liberalnymi wartościami członkowie tej elity nie będą mieli żadnych oporów by osiągać swoje polityczne cele poprzez wykorzystanie najnowszych technik wywierania wpływu, a także w celu trzymania społeczeństwa pod nieustającą obserwacją i kontrolą. W takich okolicznościach postęp naukowy i technologiczny nie tylko się nie cofnie, ale będzie wręcz żywił się całym tym systemem.”

Czy wizje Brzezińskiego się sprawdzają? Wydaje się, że wszystko prowadzi właśnie ku temu, technologia otacza nas ze wszystkich stron. Pod pozorem optymalizacji, informatyzacji i komercjalizacji wszędzie gdzie tylko się da umieszczamy mikroprocesory, które zbierają dane o wszystkim co robimy. Czy w momencie, gdy ktoś w końcu posiądzie wiedzę na temat tego, jak to wykorzystać, będziemy jeszcze bezpieczni? Czy technokratyczna elita już istnieje, czy też dopiero pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości?

Victor Orwellsky

 

Źródło: Orwellsky.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 15 lipiec 2015 15:00
alexjones.pl NWO Informacje Brzeziński: Technokratyczna elita będzie w przyszłości rządzić światem