Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje NWO - bez pieniędzy, kara za ich posiadanie. Szwecja tak ma
Kategoria: Informacje   Środa, 04 listopad 2015 00:13 Napisał

NWO - bez pieniędzy, kara za ich posiadanie. Szwecja tak ma

NWO. Ludzie chowają pieniądze w mikrofalówkach. Szwecja za chwilę będzie pierwszym społeczeństwem bezgotówkowym z negatywną stopą procentową. Bank ukarze Cię za posiadanie pieniędzy.

Prawdziwe okazuje się powiedzenie, że różnica pomiędzy normalną cywilizacją, a obecną globalizacją polega na tym, że kiedyś ludzie rabowali banki, a teraz banki rabują ludzi.

Zapowiada się, że Szwecja będzie pierwszym krajem, który pogrąży swoich obywateli na skutek fascynującego - i przerażającego - eksperymentu gospodarczego: ujemne stopy procentowe w społeczeństwie bezgotówkowym.

W ubiegłym tygodniu Szwedzki bank centralny, Sveriges Riksbank, utrzymał referencyjną stopę procentową na poziomie - 0.35%, poziom jaki obowiązuje od lipca.

Choć banki detaliczne jeszcze jeszcze nie przerzuciły tego ujemnego czynnika na konsumentów szwedzkich, nasila się presja, aby to zrobić, jeżeli stopy pozostaną na poziomie takim jak są. Jest to problem ponieważ Szwecja jest tym krajem na świecie, gdzie prawie wszystkie operacje finansowe wykonuje się elektronicznie a  społeczeństwo staje się bezgotówkowe.

Czy wiecie że Szwecja jest miejscem, w którym, jeśli używasz zbyt dużo gotówki, banki natychmiast wzywają policję, bo myślą, że możesz być terrorystą lub przestępcą.

Szwedzkie banki zaczęły usuwać bankomaty pieniężne z obszarów wiejskich, co zirytowało ludzi starszych i rolników. Credit Suisse mówi że zasada w Skandynawii jest taka: "Jeśli musisz zapłacić w gotówce, coś jest nie tak".

Oto wykres który pokazuje jak poważnie Szwedzi pozbywają się gotówki:

Jeśli bank zaaplikował klientowi ujemną stopę procentową, w społeczeństwie bezgotówkowym, klient nie jest w stanie wycofać swoich pieniędzy w gotówce, aby ocalić swoja własność chowając ją pod materacem.

Jedyny wybór w takiej sytuacji pozostaje konsumentowi to ich wydanie na swoje potrzeby gdyż inaczej zabierze je bank (w teorii, poprzez zmuszanie ludzi do wydawania gotówki, zamiast oszczędzania, powinien pobudzić wzrost gospodarczy).

Zamiast stawiać ludzi w sytuacji że na swoich oszczędnościach w banku tracą (są na minusie) - co niesie ze sobą ryzyko polityczne, tym bardziej im więcej ludzie tracą - Riksbank wybrał drogę pośrednią zwaną "quantitative easing" (program wymuszonego zakupu obligacji, który pozwala na wpuszczenie więcej gotówki z banku centralnego do gospodarki).
 

Stosowanie negatywnych stóp procentowych w celu kierowania środków pieniężnych na lokaty bankowe oraz do gospodarki jak na razie daje efekt pozytywny. W Szwajcarii, na przykład, która ma ujemne stopy na podstawie decyzji politycznych, kosztuje to ich banki 1 mld euro rocznie. Koszty te nie zostały jeszcze przeniesione na konsumentów szwajcarskich. Ale jak długo jeszcze banki będą "przejadać" swoje zyski zanim wprowadzą opłaty i prowizje na szwajcarskich klientów na pokrycie tych kosztów?

Czy w międzyczasie nie wyrównują ich sobie kosztem polskich "frankowiczów"?

Włochy sprzedają obligacje dwuletnie z oprocentowaniem od -0.023%, co oznacza, że inwestorzy muszą dopłacać Włochom pieniądze, zamiast otrzymać odsetki od depozytów. (Dlaczego chcesz robić taki "biznes"?  Cóż, jeśli uważasz, że będziesz miał jeszcze gorsze warunki w przyszłości paktując z innymi wierzycielami - proszę bardzo, Szwecja ze swymi 0,023% zaczyna wyglądać całkiem nieźle).

Obecnie daje się w Szwecji zauważyć dwa trendy w tym samym czasie:

    Szwecja  coraz mniej korzysta z gotówki.
    Szwecja jest środowiskiem z ujemnymi stopami procentowymi.

To oznacza, że wielu Szwedów nie ma żadnej możliwości, aby "ukryć" swoje pieniądze.

Więc Szwecja może stać się pierwszym krajem, którego obywatele muszą zaakceptować ujemne stopy procentowe (prawdopodobnie w postaci wyższych opłat bankowych) lub być zmuszonymi do wydawania pieniędzy, aby "uratować" je przed tymi "machinacjami".

Formuje się jednak opór obywateli, a niektórzy ludzie protestują przeciw likwidacji obrotu gotówką.

Björn Eriksson, były szef szwedzkiej policji krajowej, a teraz szef Säkerhetsbranschen, grupy lobbingowej w branży zabezpieczeń, powiedział: "Słyszałem że ludzie trzymają pieniądze w ich mikrofalówkach, ponieważ banki nie chcą przyjmować gotówki".

Objawienie 13:16  I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 8 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Zdaniem niektórych autorów być może niedługo zostanie wprowadzona "karta międzynarodowa", jednakowa dla wszystkich, która zastąpi karty istniejące.

Wtedy to "przeprowadzi się wielką kampanię propagandową, by ją spopularyzować, i wszyscy uwierzą w jej przydatność i dogodność. Zostanie wprowadzona najpierw dzięki odpowiedniej reklamie, a potem i pod przymusem, a jej numer będzie nie inny, jak ten wyznaczony przez komputer z Brukseli ".

W czasie tej kampanii reklamowej będzie się  mówiło, że nowa  karta "wyeliminuje biurokrację bankową, 'brudne pieniądze', napady, fałszerstwa itp. a przemilczy się, iż stanie się ona narzędziem kontrolowania nas i wmontowania w numeryczny system finansowy i ekonomiczny, który na swój sposób 'odczłowieczy człowieka' i spreparuje go według własnych wymagań".  

Bowiem celem ostatecznym do którego zmierza konsekwentnie Światowa Władza Ekonomiczna będzie "utworzenie typu społeczeństwa, w którym skasowane będzie używanie gotówki, a to dla lepszego kontrolowania i podporządkowania ludzi: wszystkich i każdego z osobna".

Jak sądzą niektórzy, w dalszej perspektywie może dojść także do umieszczenia na stałe numeru identyfikacyjnego każdego człowieka (tego samego jak w superkomputerze zwanym "Bestią") na jego ciele tj. na prawej dłoni lub czole, tak jak to przepowiedziano w tekście Apokalipsy.

Ich zdaniem numer ten mógłby zostać wypalony promieniem laserowym, lecz nie na powierzchni skóry, a pod nią. Dzięki temu nie będzie on widoczny gołym okiem, ale może być bez problemu odczytywany we wszystkich miejscach podlegających kontroli, za pomocą specjalnych czytników, a więc w domach handlowych, supermarketach, bankach itp.

Źródła: BusinessInsider & http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/bestia/bestia.html


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(25 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 04 listopad 2015 00:57
alexjones.pl NWO Informacje NWO - bez pieniędzy, kara za ich posiadanie. Szwecja tak ma