Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Greenpeace wyrzucony z Indii za "oszustwa"
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 09 listopad 2015 01:33 Napisał

Greenpeace wyrzucony z Indii za "oszustwa"

Rząd Indii unieważnił rejestrację organizacji nonprofit Greenpeace, po tym jak służby bezpieczeństwa kraju stwierdziły że działacze grupy stanowią "zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego". Decyzja ogranicza a praktycznie likwiduje zdolność Grupy do funkcjonowania.

Na ironię zakrawa jeśli uzmysłowimy sobie że wyrzucono za drzwi "zbawiciela", gdyż Greenpeace wyobrażał sobie że ocali Indie od skutków globalnego ocieplenia.

Rząd prowincji Tamil Nadu wydał pisemne zawiadomienie o anulowaniu rejestracji Greenpeace Indie z powodu "oszukańczego" sposobu działania co polegało na przez fałszowaniu bilansów i innych naruszeń ustawy zarządu Tamil Nadu o Rejestrze Stowarzyszeń z 1975", donosi Mongabay.com.

Od ponad roku, indyjskie władze przymierzały się do rozprawy z Greenpeace protestującym przeciw elektrowniom węglowym i kopalniom które kraj stara się wykorzystać aby dostarczać energię elektryczną dla biedoty wiejskiej.

Greenpeace działa w kraju od lat, stara się promować energię słoneczną do zasilania prowincji. Greenpeace nawet zainstalował "micro sieć" dostarczającą energię słoneczną w miejscowości Dharnai w nadziei że mieszkańcy entuzjastycznie przyjmą zieloną energię - ale wbrew nadziei spowodowało to masowy protest z wieśniaków skandujących:

"Chcemy prawdziwej energii elektrycznej, a nie oszukańczego prądu!"

300 mln Hindusów nie ma dostępu do energii elektrycznej, rząd Narendra Modi poczynił duży postep w elektryfikacji kraju - szczególnie we wioskach, które nie mają podłączenia do sieci krajowej - w ogóle. Ekolodzy twierdzą, że energia słoneczna jest to tanie rozwiązanie które może wspomagać wysiłki Indii w elektryfikacji, ale energia słoneczna to tylko rozwiązanie tymczasowe które tylko podsyca apetyt na zasilanie z sieci elektrycznej napędzanej a elektrowni węglowych.

"Te mikro sieci nie wyprą zużycia węgla, ponieważ przede wszystkim wsie nie zostały docelowo podłączone do sieci centralnej podaje "E & E News. "W rzeczywistości, w niektórych częściach Indiach mikro sieci zastopowały docelowe rozwiązanie dostawy energii dla ubogich którzy czekają na przyłączenie do centralnej sieci".

W rzeczywistości, doświadczenie Dharnai z energią słoneczną należy traktować jako ostrzeżenie dla ekologów chcących "odzwyczaić" biedne kraje od wykorzystywania węgla, gazu lub ropy naftowej do produkcji energii elektrycznej".

Jeszcze w lipcu Pujarini Sen, działacz z Greenpeace Indiach, pisał: "Dziś po roku od udanego przedsięwzięcia, szkoda, że nie będzie więcej sukcesów takich jak w Dharnai gdzie spotkali się ludzie, energia i władza z wyobraźnią budując ścieżki dla naszej przyszłość". "Jak na drogach Dharnai, które są oświetlone przez energię słoneczną, chciałbym zobaczyć ciemne zakątki w Delhi i "inteligentne miasta" w 100% oświetlone przez latarnie słoneczne gdzie ulice są bezpieczniejsze a miasta bardziej "inteligentne" dodał Sen.

Ale jak widać wizjonerzy swoje a życie swoje.

Jednak obraz wsi na wsi wspomaganej przez energię słoneczną "malowany" przez Greenpeace jest nieco fałszywy.Mieszkańcy wsi mówią, że ich życie po wkroczeniu Greenpeace się poprawiło, ale nie dlatego, że zainstalowano panele słoneczne.

"Przeciwnie, oni twierdzą że bardziej doceniają iż grupa sprowadziła do nich ministra, który może zdecydować o podłączeniu ich do sieci krajowej. "Mieszkańcy wolą sieć centralną od słonecznej, z której dostawy uznają za niewiarygodne".

Tak więc Greenpeace osiąga skutki odwrotne od zamierzanych gdyż jedynie pobudza większy apetyt i zniecierpliwienie czekających na energię z kopalin.

Dlatego do akcji wkroczył rząd Indii. Oceniono że Greenpeace stwarza potencjalne zagrożenie dla narodowego bezpieczeństwa gospodarczego... a w zakresie zasięgu, skutków, wpływu na media oraz werbowania wolontariuszy rośnie ono w postępie geometrycznym.

"Biuro Wywiadu Indii ostrzega o działalności Greenpeace, dodając że celem działania grupy jest znalezienie "sposobów tworzenia przeszkód w realizacji planów energetycznych Indii " i wywarcie nacisku aby Indie korzystały tylko z odnawialnych źródeł energii.

Indyjscy urzędnicy twierdzą również że Greenpeace finansuje grup badawczych, aby zapewnić sobie wsparcie naukowe dla ich zielonej propagandy.

"By zachęcić Indusów do przyjęcia postawy anty-węglowej, Greenpeace finansował Instytut Nauk Społecznych Tata który przygotował dane dotyczące zdrowia, zanieczyszczeń środowiska oraz innych aspektów rejonu Mahan z zamiarem wykorzystać ich do spowodowania zamknięcia wszystkich bloków elektrowni węglowe," odnotowali urzędnicy.

Po opublikowaniu raportu, indyjskie władze zamroziły konta bankowe Greenpeace, zapobiegając opuszczeniu kraju przez członków grupy i zablokowano możliwość otrzymywania środków od zagranicznych organizacji non profit. Greenpeace jest oczywiście na rząd Indii wściekły.

Greenpeace oskarża władze Indii o próbę likwidacji, usiłowanie powstrzymania "postępu" a także o nietolerancje i działania sprzeczne z prawem. Zapominają że w każdym kraju prawo stanowi rząd oraz parlament a nie obca organizacja sabotażystów.

 Środowiskowy terror jaki prowadzi Greenpeace działa przeciw celom premiera Indii Narendra Modi który zamierza doprowadzić energię elektrycznej do domów 300 milionów obywateli, którzy nie mają do niej dostępu. Węgiel w który Indie (tak jak Polska) są bogate, jest najbardziej opłacalnym sposobem, aby doprowadzić zasilanie energetyczne do tych, którzy żyja w ubóstwie choć Modi nie pomija także energii słonecznej jako rozwiązania tymczasowego

A propos.

Słyszał ktoś, widział ktoś protesty Greenpeace przeciwko GMO, niesprawdzonym szczepionkom, aborcji czy innym zbrodniom podobnym przeciw ludzkości?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 09 listopad 2015 11:43
alexjones.pl NWO Informacje Greenpeace wyrzucony z Indii za "oszustwa"