Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Pepsi przywraca aspartam do dietetycznych napojów rok po usunięciu kontrowersyjnego słodzika
Kategoria: Informacje   Wtorek, 28 czerwiec 2016 19:07 Autor: admin

Pepsi przywraca aspartam do dietetycznych napojów rok po usunięciu kontrowersyjnego słodzika

PepsiCo ponownie wprowadza aspartam do części swoich dietetycznych napoi – rok po tym, jak usunęli ten sztuczny słodzik jako część ruchu marketingowego, który miał na celu troskę o zdrowie.

Pepsi usunęła słodzik „w odpowiedzi na wymagania konsumentów” w kwietniu 2015 r., w odpowiedzi na wezwania konsumentów, którzy byli zaniepokojeni tym, że aspartam niesie ryzyko zdrowotne.

Jednakże część starszych konsumentów rzekomo było niezadowolonych ze zmiany smaku napoju bez słodzika.

Aspartam, który jest ok. 200 razy słodszy od cukru, jest dziś jednym z najbardziej powszechnych sztucznych słodzików w użyciu.

Mocno skoncentrowany słodzik jest używany w wielu produktach dietetycznych jako mniej kaloryczny zamiennik cukru.

We wrześniu na rynku amerykańskim Pepsi Max zostanie przekształcona w Pepsi Zero Sugar i będzie zawierać aspartam. Jednakże Pepsi Diet będzie słodzona bez aspartamu, a opcja Classic Sweetener Blend wprowadzona do kolekcji dietetycznej będzie go zawierała.

tłum. mkmb

 

Źródło: rt.com, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 28 czerwiec 2016 20:40
alexjones.pl NWO Informacje Pepsi przywraca aspartam do dietetycznych napojów rok po usunięciu kontrowersyjnego słodzika
Unable to open file!