Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Teoria płaskiej Ziemi - jestem przerażony
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 05 wrzesień 2016 15:23 Napisał

Teoria płaskiej Ziemi - jestem przerażony

Przed kilkoma dniami trafiłem na artykuł na temat teorii dowodzących tego że Ziemia jest płaska, albo że jest okrągła, a my żyjemy w jej wnętrzu... Bardzo szybko okazało się że ta z pozoru egzotyczna teoria znajduje całkiem sporą rzeszę zwolenników. W internecie znaleźć można całą masę filmów i rozmaitych opracowań mających udowodnić prawdziwość tak postawionej tezy.

Ponieważ uważam się za osobę o otwartym umyśle, postanowiłem skonfrontować swoje przekonania z tezą o tym, że Ziemia jest płaska. Na pierwszy rzut poszedł ponad godzinny film, w którym czarnoskóry pan dzieli się z nami swoimi wyobrażeniami o płaskim kształcie Ziemi, w dodatku używa wielu argumentów które rzekomo mają dowodzić jego racji. Nie rozczarowałem się, przez większość czasu leżałem ze śmiechu zgięty w pół, reagując tak na dowody, które jako inżynier, a także osoba zainteresowana nie tylko mainstreamową fizyką mógłbym obalić w przeciągu 10 sekund. Przeraziłem się dopiero w momencie, w którym zauważyłem że ten film ma blisko 400 tys. wyświetleń, a komentujący film widzowie całkiem na poważnie popierają tę paradię pseudonaukowego bełkotu dla ciemnogrodu.

Mógłbym poświęcić wieczór na obalanie tej wyssanej z palca teorii, argument za argumentem, ale stwierdzam że pisanie o rzeczach oczywistych nie leży dobrym tonie, więc niektórych rozsądnych czytelników mógłbym zanudzić, albo obrazić.

Nauczony doświadczeniami z poprzednim artykułem na ten temat, spodziewam się że także wśród czytelników alexjones.pl znajdzie się sporo takich, którzy wyznają teorię płaskiej Ziemi, mimo to napiszę to. Jeśli pozwoliłeś sobie wmówić aż tak horrendalną bzdurę, oznacza to że to miejsce nie jest dla Ciebie. To jest miejsce dla inteligentnych i poszukujących ukrywanej prawdy o świecie ludzi, ale nie dla głupców bezmyślnie wskakujących na wszystko co podsunie mu NWO, tylko dlatego że w jakimś stopniu pozornie odbiega to od oficjalnej narracji.

Ta teoria została wymyślona po to, żeby namieszać nam w głowach, żebyśmy byli skonfudowani do tego stopnia, że nie będziemy w stanie odróżnić rzeczywistości od najbardziej bezczelnego kłamstwa. Ludzie, którzy tę bzdurę celowo wymyślili nabijają się teraz zadowoleni z siebie i z tego że do takiego zidiocenia udało im się ich hodowlę doprowadzić, pozbawić nas wyobraźni, zdrowego rozsądku, a za pomocą mediów jakiegokolwiek kontaktu z prawdziwą rzeczywistością.

Spiski istnieją, lecz nie każda odstająca od mainstreamu teoria jest prawdziwa. Ten spisek polega właśnie na tym, żeby wciągnąć nas w bezsensowne rozważania o tym że żyjemy na płaskiej Ziemi. Czy może być coś bardziej żałosnego, niż dać się na to nabrać? Zresztą, przejrzałem jeszcze kilka innych filmów na ten temat krążących w internecie i stwierdzam, że nie wszystkie są robione przez amatorów, część to całkiem profesjonalnie przygotowany materiał, z wysokiej jakości animacjami, przygotowany na całkiem przyzwoitym poziomie. Nie ulega więc wątpliwości, że ktoś to ogłupianie społeczeństwa finansuje. O tym że jest to przygotowana operacja świadczy także fakt, że temat płaskiej Ziemi znalazł swoje odzwierciedlenie w "kartach illuminati" już 1995 w roku. Jakkolwiek by to wtedy absurdalnie nie brzmiało, karta o tytule "flat earthers", czyli zapowiedź wmawiania ludziom że Ziemia jest płaska, dzisiaj niestety staje się to smutnym faktem. Wystarczyło tylko 20 lat.

Jak to więc jest możliwe, że w XXI wieku tyle osób pozwoliło sobie wmówić że żyją na płaskiej Ziemi, albo jeszcze lepiej w jej wnętrzu?

Na koniec muszę przyznać, że popularna teoria wklęsłej Ziemi (niebocentryzm), a więc przekonanie że żyjemy we wnętrzu Ziemi, choć także dość idiotyczna, byłaby zdecydowanie łatwiejsza do zaakceptowania. Odwrócenie wszystkich obowiązujących teorii powoduje że zaczynają także w odwróconej formie do siebie pasować, a przymykając oko na kilka niepasujących detali i robiąc pewne uproszczenia można by nawet w tę teorię uwierzyć. Niemniej polecam eksplorację tego tematu wyłącznie jako ćwiczenie umysłowe i traktować to wyłącznie jako ciekawostkę.

Aż boję się napisać że Ziemia jest okrągła, bo wiedzący inaczej mogą zrozumieć że nasza wspaniała planeta jest okrągłym plackiem o grubości 8 mil, pędzącym przez bezmiar kosmosu.

Wróćmy więc na Ziemię, o kształcie jak każda inna planeta zbliżonym do kuli.

greendagger

 

Temat ma swoją kontynuację: Teoria płaskiej Ziemi cz. 2


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(62 głosów)2 komentarzy

 • Link do komentarza greendagger Wtorek, 06 wrzesień 2016 09:55 napisane przez greendagger

  Jest dużo gorzej niż sądziłem, jest znacznie więcej osób które uwierzyły w tak gigantyczny nonsens jak płaska Ziemia.
  Czytelnicy, jeśli chcecie polemizować to przedstawcie jakiekolwiek argumenty na swoje "racje", zamiast zaczynając wpis od jakichś nędznych insynuacji, jakoby w artykule były wcześniej jakieś błędy ortograficzne i że macie na dowód tego jakieś screeny.
  To jest poziom merytoryczny nawet nie ze szkoły podstawowej, ale z przedszkola.
  Naprawdę szkoda mi czasu na polemiki na tym poziomie. Próby takich manipulacji i zwyczajnych kłamstw zawsze będą traktowane jak trolowanie, co oznacza ban.
  Jeszcze raz powtarzam, jeśli wierzysz że żyjesz na płaskiej Ziemi, to nie jest miejsce dla Ciebie.

 • Link do komentarza Artur Żochowski Środa, 07 wrzesień 2016 21:20 napisane przez Artur Żochowski

  1. poziom dyskusji jest na takim samym poziomie jak artykuł - autor zamiast napisać coś konkretnego... z "otwartym umysłem wyśmiał myślących inaczej"

  2. pisanie "jak myślisz, że ziemia jest płaska to ten portal nie jest dla ciebie" jest kropką nad i
  ja dziękuję, proszę o usunięcie mojego konta

  3. odpowiadając koledze z Petersburga: weź lornetkę i zobaczysz cały półwysep, a wtedy... będziesz się zastanawiał jakim cudem widzisz coś co jest schowane "za krzywizną ziemi"
  ale... dla chcącego nic trudnego... pewnie sobie wytłumaczysz, że światło się zakrzywia, dzięki grawitacji

  4. koledze, który szuka pokemonów dzięki satelitom powiem tak: pokaż mi jedną antenę "satelitarną" skierowaną w "kosmos" - jakoś tak się dziwnie składa, że wszystkie stoją niemal pionowo, jakby odbierały sygnał z nadajników naziemnych
  chyba o wiele nie proszę!?

  5. generalnie do wszystkich "globiarzy", którym zawiesiły się umysły jak pomyśleli, że wszystkie ich teorie o podróży na księżyc, planetach, podbojach kosmosu, cywilizacjach kosmicznych, plejadjanach i innych barbituranach... są zwykłą fantazją i efektem prania umysłów

  6. aha... no i żaden nie podał konkretnego dowodu, bo (cytując):
  "Popatrzcie na gwiazdy..." - wiem, że są i wiem, że wszystkie wyraźne "zdjęcia" to grafiki
  "na księżyc..." - no jest, tylko zacienia się jak chce i ma gdzieś położenie ziemi (która podobno częściowo zasłania światło słońca)
  "na samoloty" - latają... i jakoś nie wyleciały w kosmos bez korygowania lotu w dół
  "na pływy morskie" - to skutek, a nie przyczyna... ale czego skutek...???
  "na słońce" - no świeci... i co?
  "na zorzę polarną" - znowu... skutek... ale czego? jesteś pewien?
  "na pory roku" - wiesz na ile sposobów można wytłumaczyć pory roku?
  "itd." - to właśnie najgorsze... "przecież to oczywiste, że ziemia jest okrągła..." - nie mam dowodów... ale tak mi powiedzieli...
  "W końcu wejdźcie w medytację i odlećcie z Ziemi i zobaczycie że nie jest ona płaska." - rozumiem, że kolega jest mocno wypraktykowany! gratuluję! to może kolega ściągnie channeling jak np. Bashar... z piramidką w logo...?

  ja nie rozumiem po co komplikować... po co te przepychanki?
  trygonometria sferyczna mówi wprost: zakrzywienie ziemi powinno wynosić 8 cali * milę do kwadratu
  czyli po pierwszej mili 8 cali
  po drugiej mili 32 cale
  po trzeciej mili 72 cale
  itd.
  czyli... jeżeli np. łódka stoi 5 km od nas to nie mamy prawa widzieć jej kabiny
  dla pewności weźcie 10 km
  znajdźcie miejsce, gdzie jest 10 km po wodzie, żeby wyeliminować podejrzenia o dziwnie płaski teren
  weźcie lornetkę i się zdziwicie... bo zobaczycie!

  no i niech mi teraz bystry kolega od obśmiewania wyjaśni DLACZEGO? JAK TO MOŻLIWE? jaką masz na to teorię?
  po co mamrotać o zorzach, pływach, słońcu i o innych rzeczach nie do sprawdzenia?
  czy naprawdę ciężko jest wziąć lornetkę i pójść nad jakąś większą wodę?

  i nie wdawaj się w dyskusje bez sensu! skup się nad tą jedną rzeczą!

  jaka ziemia jest? nie wiem! ale z pewnością nie jest okrągła!

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 08 wrzesień 2016 11:59
alexjones.pl NWO Informacje Teoria płaskiej Ziemi - jestem przerażony