Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Eksperymenty NWO - czy HS wpuścił bakterie do metra w Bostonie
Kategoria: Informacje   Piątek, 16 wrzesień 2016 12:10 Napisał

Eksperymenty NWO - czy HS wpuścił bakterie do metra w Bostonie

W ramach ćwiczeń Homeland Security miał wpuścić do metra w Bostonie bakterie ”Bacillus subtilis”. Miały one służyć do testowania urządzeń antyterrorystycznych na wypadek bio-ataku. Test planowano nocą po zamknięciu metra. Czy do tego doszło potwierdzenia nie mam, ale sam pomysł był iście szatański i wskazuje na kierunek myślenia. Czy robiono inne testy o podobnym charakterze których nikt nie zapowiadał?

Po zamknięciu metra, w nocy, zespół badawczy miał uwolnić martwe bakterie, rodzaju Bacillus subtilis, które są nietrujące i nie powodują choroby nawet gdy są żywe – mówił komunikat.

Laseczka sienna (Bacillus subtilis) – Gram-dodatnia bakteria należąca do rodziny Bacillaceae. Odkryta przez Christiana Ehrenberga w 1835 roku i nazwana Vibrio subtilis. Pod nazwą B. subtilis występuje od 1872 roku (Ferdinand Cohn).
Laseczka sienna występuje pospolicie, zwłaszcza w glebie. Jest saprofitem, rozkładającym organiczne związki pochodzenia roślinnego (głównie węglowodany i pektyny).

Gram-dodatnia ruchliwa laseczka, o średnicy 0,7–0,8 µm i 2–3 µm długości. Najlepiej rośnie w warunkach tlenowych. Ma małe wymagania. Endospory są kuliste, powstają w centrum macierzystej komórki. Struktura, proces powstawania i właściwości endospor tego gatunku zostały poznane lepiej niż jakiejkolwiek innej bakterii. Są one wyjątkowo odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, np.:

  • endospory są odporne na wysoką temperaturę – we wrzącej wodzie sukcesywnie giną, ale 10% wytrzymuje w niej godzinę, a 1% dwie godziny
  • mogą przetrwać działanie ciśnienia rzędu 2 mld Pa przez 45 minut
  • w próżni kosmicznej zachowują żywotność przez dobę

Laseczka sienna jest odpowiedzialna za jedną z wad pieczywa – jego śluzowacenie. Bakterie te, rozwijając się w pieczywie powodują, że staje się ono szare, maziste, ciągnące i ma nieprzyjemny zapach. Dodatkowo bakteria wytwarza antybiotyki peptydowe, m.in. polimyksynę B i subtylinę. Wykorzystuje się przemysłowo także aminokwasy, polisacharyd inulinę i enzymy produkowane przez tę bakterię, m.in. amylazę i proteazę. Dla genetyki bakterii Gram-dodatnich jest modelem równie istotnym co pałeczka okrężnicy (Escherichia coli) dla bakterii Gram-ujemnych. (Wikipedia)

Poprzez użycie pałeczki martwej bakterii będzie symulowany atak broni biologicznej na kilku stacjach kolie podziemnej. Będą testowane nowe czujniki na wypadek bioterroru. Czujniki zostaną użyte do monitorowania rozprzestrzeniania się bakterii w powietrzu w tunelach metra w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Sprawdza się że zamówione urządzenia działają prawidłowo.

Czujniki powinny być zdolne do rozpoznania i potwierdzenia uwolnienia substancji biologicznej w ciągu kilku minut. Mimo że nie ma w tej chwili obaw ataku biologicznego w metrach w USA, ćwiczenia maja na celu sprawdzenie urządzeń, jak też umiejętność szybkiej reakcji – w razie potrzeby.

Informacja o planowanych ćwiczeniach została przekazana do publicznej konsultacji 45 dni przed planowanym terminem. Nie zgłoszono zastrzeżeń.

Nie mieszkam w Bostonie, od dziś nie zamierzam się tam wybierać i w ogóle nikt nie wepchnie mnie do metra.

PS. Nie daj Boże, aby naszym orłom w Warszawie przyszło do głowy prowadzenie takiego eksperymentu. Mogę sobie wyobrazić przebieg. Po pierwsze zapomniano by o tym poinformować. Po drugie, widząc jak budowane są autostrady i metro (które zalano na szczęście bez ludzi), można przyjąć że nikt nie będzie wiedział jakie bakterie naprawdę zostały użyte. Reszty można się łatwo domyśleć. Odszkodowania otrzymaliby ci którzy spowodowaliby by katastrofę biologiczną.

https://www.dhs.gov/science-and-technology/st-snapshot-detect-protect


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 16 wrzesień 2016 12:47
alexjones.pl NWO Informacje Eksperymenty NWO - czy HS wpuścił bakterie do metra w Bostonie