Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Informacje Oceny za życie - kontrowersyjny pomysł Chińskiej Partii Komunistycznej
Kategoria: Informacje   Poniedziałek, 24 październik 2016 11:43 Autor: admin

Oceny za życie - kontrowersyjny pomysł Chińskiej Partii Komunistycznej

Uczący się w szkole uczniowie często narzekają na niesprawiedliwość ocen - jak nie odzwierciedlają one prawdziwej wiedzy, zbyt często zależą od preferencji nauczyciela i z wielu innych powodów. Ale już niedługo, dzięki pomysłowi Partii, system takich ocen może prześladować Chińczyków do końca życia. Ocen przydzielanych za wszystko.

Według tego pomysłu, za każde nasze działanie otrzymać mamy pewne punkty. Zbierane przez Partię, analizowane i wypluwane dane, pobierane z serwisów społecznościowych, ogólnej działalności internetowej, czy innych baz danych - to, co robimy, wpływa na nasz indywidualny ranking, jak dobrym człowiekiem jesteśmy. Mandat za przekroczenie prędkości może spowodować, że nie uda się wysłać dziecka do lepszej szkoły. Bez odpowiednich ilości punktów nie zjemy w dobrej restauracji, nie znajdziemy pracy, nie weźmiemy nawet taksówki. Prócz tego, pojawić się ma odpowiedni katalog firm oraz obywateli, wraz ze wspomnianym rankingiem, gdzie ocenić można do jakich luksusów dany podmiot się kwalifikuje.

Idea ta ma zostać wprowadzona już od 2020 roku. Nazywana Internetem +, przez niektórych przeinaczana na Orwella +, ma stworzyć w kraju społeczeństwo oparte na szczerości, uczciwości. Jeśli ktoś złamie lub naruszy prawo, czy też przyzwoitość, konsekwencje mają czekać na niego wszędzie, w każdym możliwym, nawet niezwiązanym fragmencie życia. Nieznane są na razie przeliczniki wartości owych punktów - trudno by agitacja politycznej opozycji była karana tak samo mocno, jak przejście na czerwonym świetle. Fakt jest jednak jeden - każde działanie wpływać ma na ranking danego człowieka.

Chińska Partia Komunistyczna zapewne ma dobre intencje. Po wielu aferach związanych z zatruciami produktami spożywczymi, skorumpowanych lekarzach i wielu innych krętactwach oto nadchodzi rozwiązanie. Jednak jego kosztem jest jeszcze większa inwigilcja oraz wpływ na życie przeciętnego podatnika. Wielki konkurs Big Brothera, z Partią jako pierwszym i ostatnim sędzią - czy tego możemy oczekiwać za kilka lat? Co gorsza - czy pomysł może przyjąć się w Europie?

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 październik 2016 12:20
alexjones.pl NWO Informacje Oceny za życie - kontrowersyjny pomysł Chińskiej Partii Komunistycznej