Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Inwigilacja   Niedziela, 27 listopad 2016 14:35 Autor: admin

Nowa ustawa rządu brytyjskiego pozwala na szpiegowanie społeczeństwa

Brytyjski rząd w zeszłym tygodniu przyjął ustawę pozwalającą na, zgodnie ze słowami Edwarda Snowdena, najbardziej ekstremalny nadzór w historii demokracji zachodniej. Ustawa pozwala agencjom rządowym na dostęp do ogromnych ilości danych osobowych wszystkich członków społeczeństwa.

Firma Snooper pozwala organom rządowym na uzyskanie dostępu do masowych zbiorów danych osobowych (BPDs), które obejmują takie szczegóły, jak transakcje finansowe, dokumentację medyczną, podróże oraz komunikację. Ustawa wymaga od dostawców usług internetowych prowadzenia dziennika historii każdego użytkownika, sięgającej 12 miesięcy wstecz oraz jej udostępnienia dla agencji rządowych.

Obszerna lista organizacji, które mogą uzyskać dostęp do tych informacji zawiera kilka organów ścigania, takich jak brytyjskie siły policyjne, a także Secret Intelligence Service, GCHQ oraz Ministerstwo Obrony. Ustawa daje także organom ścigania bezprecedensowe uprawnienia do włamywania się do urządzeń osobistych ludzi, niezależnie od tego, czy są oni podejrzani o udział w działaniach przestępczych lub terrorystycznych, czy nie.

Od operatorów łączności jest także wymagane usunięcie wszelkiego szyfrowania w celu ułatwienia organom rządowym dostępu do informacji. Może to ułatwić hakerom zdobywanie danych osobowych Brytyjczyków z większą łatwością niż kiedykolwiek przedtem. Nic dziwnego, że działacze i zwolennicy prywatności wyrazili głośny sprzeciw wobec ustawy, nazywając ją "najbardziej skrajnym prawem nadzoru, które kiedykolwiek pojawiło się w czasach demokracji".

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 27 listopad 2016 14:42