Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Firmy wszczepiają swoim pracownikom chipy, będą wiedzieć o Tobie wszystko
Kategoria: Inwigilacja   Środa, 05 kwiecień 2017 10:52 Autor: admin

Firmy wszczepiają swoim pracownikom chipy, będą wiedzieć o Tobie wszystko

Szwedzka firma Biohax oferuje swoim klientom wszczepienie pod skórę czipa wielkości ziarnka ryżu. Najlepsze jest to, że nie narzeka na brak zainteresowania. Wymienia same superlatywy, ale jak zwykle w przypadku tak "wielkich innowacji, które maja polepszyć stan życia pracownika i pracodawcy" nie mówi się o ewentualnych skutkach ubocznych.

Można na nim zapisać niemal wszystko i wykorzystać zamiast elektronicznej wejściówki, notatnika, a nawet jako paszport czy dowód osobisty. Jednym zdaniem - w tym malutkim urządzeniu zawierają się absolutnie wszystkie dane na Twój temat. 

- Taki czip jest bardzo praktyczny. Możesz na nim zapisać wszystkie dane, jakie potrzebujesz. Mając takiego czipa, nie musisz zaśmiecać sobie nimi głowy - przekonuje twórca urządzenia Jowan Österlund, który jak twierdzi, wszczepił już kilkaset takich czipów.  

Czipy wielkości ziarna ryżu zawierają techniki NFC (near field communication) stosowane w kartach zbliżeniowych oraz w aparatach telefonicznych z systemem operacyjnym Android. Wszczepienie czipa zajmuje chwilę. Jowan Österlund dwoma palcami unosi skórę, nakłuwa ją i szybko wszczepia urządzenie. Potem nakleja plaster i gotowe. Możesz być dumny - właśnie zostałeś narażony na niepożądane działania osób trzecich w tym hakerów, którzy zajmują się opanowywaniem kont bankowych czy też kradzieżą tożsamości. Czy ktoś wspominał o takich skutkach ubocznych? Nie bardzo. 

- Tak powstają zdigitalizowani klienci - mówi z uśmiechem Jowan - Pewien rodzaj hybryd.

Österlund nie narzeka na brak zainteresowania ze strony przedsiębiorstw, które proponują czipy swoim pracownikom. Dzięki nim mogą oni otwierać drzwi, uruchomiać drukarki, czy kupić jednym machnięciem ręki napój w automacie. Świetnie prawda? Dajemy się inwigilować i prześwietlać za możliwość kupienia kawy w automacie. 

Jest jednak w tej sprawie jeden głos rozsądku. Ben Libberton, mikrobiolog z Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie ostrzega jednak przez hakerami, którzy dane w czipie mają na wyciągnięcie ręki. 

- Dylematów będzie tym więcej, im więcej ludzi zdecyduje się na wszczepienie sobie chipa - mówi - Dane, jakie można pozyskać z takiego czipa wszczepionego w ludzie ciało niewiele się różnią od tych zawartych na przykład w smartfonie - dodaje.

I kolejna sprawa o której głośno się milczy. Dzięki takiemu czipowi pracodawca bez problemu sprawdzi co robi pracownik, ile czasu spędza w jakim miejscu, dosłownie tak jakby chodził za nami krok w krok. Wielki Brat patrzy. 

Inicjatorzy tego pomysłu twierdzą, że to przyszłość i przed czipami nie można uciec. Czyżby? Aż tak bardzo jest nam to potrzebne? Zaryzykujemy odpowiedź: Otóż nie! 

A jak wy sądzicie? Zagrożenie czy dobry postęp?

 

Źródło: wrealu24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 05 kwiecień 2017 12:36
alexjones.pl NWO Inwigilacja Firmy wszczepiają swoim pracownikom chipy, będą wiedzieć o Tobie wszystko