Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Facebook inwestuje w neuronową technologię „telepatii” pozwalającą czytać myśli i przekazywać je do NSA
Kategoria: Inwigilacja   Poniedziałek, 22 maj 2017 18:34 Autor: admin

Facebook inwestuje w neuronową technologię „telepatii” pozwalającą czytać myśli i przekazywać je do NSA

Mark Zuckerberg wraz z zespołem inżynierów społecznych ma nadzieję pchnąć platformę Facebook o jeden krok dalej w rozwoju nowych sposobów penetracji ludzkiego umysłu w celu szpiegowania ludzkich myśli. Według doniesień ten gigant portali społecznościowych zlecił zespołowi naukowców zajmujących się badaniem mózgu opracowanie tak zwanego „interfejsu mózg-komputer”, który podobno pozwoli użytkownikom rozmawiać ze sobą telepatycznie, co z kolei umożliwi Facebookowi przechwytywać ten strumień komunikacji na bieżąco.

Pracujący nad tym projektem zespół nazywany „Budynkiem 8” lub po prostu B8 wykorzystuje zaawansowaną wiedzę w zakresie funkcjonowania mózgu oraz inżynierię elektryczną do budowy platformy, która pozwoli Facebookowi stosować sztuczną inteligencję do mapowania myśli użytkowników.

Krótko mówiąc, według Zuckerberga ta technologia pozwoli Facebookowi wnikać w ludzki mózg i śledzić wszystko, co się w nim dzieje, pobierając zeń informacje „w ich doskonałej i czystej postaci i udostępniając je światu”.

To najnowsze przedsięwzięcie Face-booka mające sprzęgnąć ze sobą ludzi i maszyny będzie absolutnym koszmarem dla prywatności i bezpieczeństwa, ponieważ będzie groziło niemal nieograniczonym dostępem do ludzkiego mózgu przez zaawansowane systemy komputerowe. Podobnie jak „Alexa” Amazona mogąca słuchać ludzkiej mowy i wykonywać polecenia, projekt zespołu B8 pozwoli śledzić ludzkie myśli.

Alarmującą konsekwencją takiej perspektywy jest to, że Facebook, potencjalnie pracujący ramię w ramię z rządowymi agencjami szpiegowskimi, takimi jak NSA (National Security Agency – Agencja Bezpieczeństwa Narodowego), może uzyskać dostęp do prywatnych myśli osób, które wolałyby zachować je dla siebie. Próby Facebooka stworzenia bardziej „realistycznych i bezpośrednich” wrażeń mogą zakończyć się powstaniem gigantycznego umysłowego więzienia.

Czy taka technologia kiedykolwiek powstanie, na razie nie wiadomo, niemniej nie jest to pierwszy raz, kiedy Facebook przesuwa niebezpiecznie granice szpiegostwa i kontroli z niejasnymi motywami w tle.

Źródło: http://www.naturalnews.com/2017-02-02-facebook-investing-in-neuroscience-telepathy-technology-that-can-read-minds-report-thoughts-to-the-nsa.html

Tłum. Nexus

Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 23 maj 2017 08:45
alexjones.pl NWO Inwigilacja Facebook inwestuje w neuronową technologię „telepatii” pozwalającą czytać myśli i przekazywać je do NSA